Categories
Doğa ile İlgili Sözler

Sonbahar Sözleri, Sonbahar ile İlgili Sözler

Sonbahar sözleri makalemizde sonbahar ile ilgili sözler, sonbaharla ile ilgili güzel sözler 2021, düşen yapraklarla ilgili sözler ve kısa sonbahar sözleri bulabilirsiniz.

Sonbahar Sözleri

Bir sonbahar gibi hüzünlü ve yalnızdım yine. Ne sen vardın ne de bana verdiğin yaşama sevinci. Sonbahardan daha soğuk, sonbahardan daha yabancı bir hisle tek başımaydım yine.

Giderken geride bıraktığın sarı yapraklar gibi sarardım soldum. Sensizliğe alışmadım ve kaç sonbahar geçse de alışamayacağım.

Zor geçen zamanlarımı anımsatır sonbahar. Nedense bitişleri anımsatır, ayrılığı hatta yalnızlığı anımsatır. Sonbahar her sene hüznüyle gelir. Yeniden ve yeniden.

Sonbahar gelir geçer, kış, ilkbahar, yaz derken mevsimler geçer gider. Ömür böyle böyle sona ererken geriye yaşanan güzel anılar kalır yalnızca. Ömür dediğin birçok mutlu andan ibarettir ve çoğu insan bunun farkında bile değildir.

Sonbahar gelir, yaz gider. Her şeyin bitişi, yeni başlangıçları beraberinde getirir. Bir tek ölüm vardır sonu gerçek son olan.

Sonbahar renklerindeydi aşkımız. Ne çok iddialı ne çok sessiz. Öyle bir dengeyle sürüp gitti ama her güzel şey gibi çabuk bitti. Bir sonbahar günü başlayan o büyük aşk, yine bir sonbahar günü bitti.

Yitip giden yılların hatırına bir sonbahar şiiri yaz bana. Sonbahar gibi hüzün dolsun içimiz, eski yılları yad edelim, yeri gelince üzülelim yeri gelince gülüp geçelim.

>Gün batımı sözleri< yazımız da dikkatinizi çekebilir.

İnsanı anılar çürütür bazen. Öyle anılar vardır ki, aklınıza her gelişinde çürütür içinizi, alır götürür yaşama sevincinizi. Böyle anılarla biter içinizde ki yaz. Böyle anılar sonbaharı getirir yüreğinize, yapraklarınızı teker teker döker hiç acımadan.

Bu yollardan geçerken sararıp dökülen yapraklar her zaman geçmişi getirir aklıma. Geçmiş nedense her zaman acıtır canımı. Hüzünlü yıllar, yitip gidenler, bitişler, gidişler birer birer dizilir önümde, sonbahar yaprakları gibi…

İnsanın diğer adı da hüzündür aslında. En mutlu anlarda bile hüzünlenecek bir yan bulur, gülerken bir anda ağlamaya başlayabilir. Yaraları gelir sürekli aklına. Ne kadar istese de tam anlamıyla teslim olamaz mutluluğa.

Sonbahar ile İlgili Sözler

Sonbaharın gelişiyle melankoli başlar her yerde. Hava hüzün kokar, romantikleşir bakışlar. Gidecek olan gider, yeni gelmek isteyen gelir. En güzel başlangıçların ve en acı bitişlerin zamanıdır sonbahar.

Yağmur damlalarıyla gözyaşlarım birbirine karışırken, öylece bakakaldım ardından. Gidecekken, her şey bitiyorken, öyle bir günde beni bir başıma bırakırken, neler geçti acaba aklından?

Sevgi bir ömür sürebilir, ama aşk asla. Aşk her zaman bitmek için başlar adeta. Daha başından sonu görülür, ha bitti ha bitecek derken azalır, erir gider zamanla.

Azalan ömrümüze inat azalmaz hevesimiz. Hep daha fazlasını isteriz, biraz daha fazla mutluluk, biraz daha fazla aşk, biraz daha fazla para… Liste böyle sürüp giderken son nefesimize yaklaştığımızın, ömrümüzün sonbaharının elbet bir gün geleceğinin farkına bir türlü varamayız.

Gençlik ilkbaharsa, yaşlılık da sonbahardır. Ömrün sonbaharı gelince sararıp dökülen yapraklar misali azalır insan yavaş yavaş. Sonbahar gibi sessizleşir ve yalnızlaşır.

Sarıdır sonbahar, yalnızdır, hüzünlüdür. Soğuyan havayla birlikte insanlar evlerine çekilirken, çocukların şen kahkahaları da sokaklardan çekilir. Doğayla vedalaşmasıdır adeta insanların.

Sonbaharın hüznünü yüreğimde hissederken yeniden gelecek mutluluğumu hayal ediyorum. Beni gözü yaşlı bırakıp gittiğin günü anıp, kederlere dalarken, yeniden dönüp geleceğin günün hayaliyle yaşıyorum.

İyi insan ya da kötü insan yoktur, insan vardır sadece. İyisiyle, kötüsüyle bir bütündür insan. Ne yaz gibi sıcaktır ne kış gibi soğuk. Öyle keskin sınırları yoktur insanın, olsa olsa sonbahar gibidir.

Umut yeşermiyor her an insanın içinde. Her zaman ilkbahar sevincini yaşayamıyor, bazen de sonbaharın hüznüne ihtiyaç duyuyor. Hüznü de seviyor insan, yalnızlığı da seviyor.

Sen hiç yoktun ki, şimdi gidiyorum diyorsun. Varlığında sevindirdin mi ki, şimdi yokluğunla üzeceksin? Hep yarımdın, beni hep yarım bıraktın. Şimdi giderek, aslında ikimiz için de en doğru kararı veriyorsun. Çünkü beni de, kendini de özgür bırakıyorsun.

Ömür dediğin birkaç gülüş, birkaç mutlu an ve birkaç güzel dosttan ibaret. Yıllar geçse de boş geçince, yanımıza kalan anılar yoktur. Dolu dolu yaşamadıktan sonra, dostlarla gülüp eğlenmedikten sonra neyime ilkbahar gelmiş, neyime sonbahar gelmiş…

Sarı tonlarını aklıma getirir sonbahar. Tatlı acı bir hüznü getirir bazen de. Saf sevinç ya da saf üzüntü değildir. Her duygudan biraz biraz barındırır, tıpkı hayatın kendisi gibi.

Hafif bir esinti olsa, sokulsam şöyle yanına. Yürürken ayaklarımızın altında ezilen sarı yapraklar çıtırdasa. Sonbaharda gelsen bana. Birlikte olsak sonra, bir ömür boyu.

Hayat boyu çalışmalı insan. Ömrünün sonunu düşünmeden, hayatının bir gün son bulacağını hiç aklına getirmeden çalışmalı. Bu dünya için bir şeyler yapsa, hangi işi yaparsa yapsın hakkını vererek yapsa keşke. O zaman daha yaşanılır olmaz mıydı bu dünya?

Bu gelgitlerin öyle bir hale getirdi ki ruhumu, ister şimdi çekip git ister bir sonraki sonbaharda. İkisi de bir, ikisi de aynı, öyle bir kayıtsızlık noktasındayım. Sayende ne sevinebilecek ne de üzülebilecek durumdayım.

Sonbahar sözleri yazımızın sonuna geldik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *