Categories
Duygusal Mesajlar

Yorgunluk Sözleri

Yorgunluk sözleri yazımızda yorgunluk ile ilgili sözler, kısa yorgunluk mesajları ve duygusal yorgunluk sözleri bulabilirsiniz.

Yorgunluk Sözleri

Senin bensiz düşler aleminde olmandan, benim sensiz kalmamdan yoruldum. Peşinde yalınayak koşmaktan ayaklarım bitap düştü. Gözlerim seni beklemekten gözyaşlarını toprağa karıştırdı. Sensizlik toprağında yetiştirdiğim kaçıncı ekin bu? Kaçıncı gel deyişim, kaçıncı gelmeyişin? Sahi, gelmeyecek misin? Hala bir umut seni bekliyorum. Sen gidince çocukluğumu da elimden aldılar. Bak çocukluğuma. Benim sana anlatamadığım her şey gizli onda. 

Benden giderken, hiç düşündün mü kalbimin sensizliğe nasıl dayanacağını? Şimdi üzgün bir kalbim, gerçeklerle yüzleşmeye hazır olmayan bir beynim ve sensizliğim kaldı ellerimde. Hoşçakal… Beni yorgun bedenimle baş başa bırakırken, tüm anılarımızı da yanında götür. Şurada hiçbir zaman bizim olmayan ev, şurada ise bizim olmayan çocuğumuz var. Al onları da götür.

Yoruldum insanların yalanlarından, tutamadıkları sözlerinden, geleceğim deyip gelmeyişlerinden, hayaller kurup elde edememekten, giden insanlardan, gurbetten, otobüs terminallerinden, yalanlara ortak olmaktan, cesaretle göğüs germekten. Kısacası ben beklemekten yoruldum.

Bir tane kalbim var. Bu kalp, kimsesizliğe günden güne yenik düşüyor. Bu kalp, kimsesiz yaşayabiliyorken, sensiz yaşayamıyor. Dön diyeceğim ama dönmezsin biliyorum. Sen en iyisi kapıyı kapat. İçeri daha fazla sensizliğin soğuğu girmesin.

Saçma masallarla uyutmasaydın keşke beni anne. Ben de her karşıma çıkan insanda kendimi masal kahramanı gibi hissediyorum. Öptüğüm çirkin kurbağalar prense dönüşsün diye bekleyip, hayal kırıklığı yaşamaktan korkuyorum. Beni aldatmaya hakkın yoktu anne. Büyürken, gerçekleri anlatsaydın bana. Büyüdüğümde yalanlar karşısında yıkılmazdım.

Karşılaştığım en güzel insan sendin. Her günümüz bir masal gibi geçerken, şimdi yoruluyorum. Zorluklarla mücadele ederken, sinirime yenik düşmekten yoruluyorum. Çocuk kalbimin senden beklediği tek şey yüreğimde salıncaklar kurmandı. Şimdi ise dizlerine yatmak uzun uzun saçlarımı sevmeni beklemekten başka hiçbir hayalim yok.

Sensizlik sokaklarında dolaşırken, bedenimin sensizlik özleminden bitap düştüğü aklıma geldi. Bahçede senin kadar özel olmayan çiçekleri yetiştirdim. Sevgisizliğinle süsledim. Akşamları cam kenarında uzun uzun yolunu bekledim. Ama artık ben, bu durumdan çok sıkıldım. Sensizliğime alıştım.

Ben artık sana bir şeyler anlatmaktan, senin için çaba sarf etmekten, sana kendimi söylemekten yoruldum. Ben, yepyeni bir defter almak isterken, sen bana yeni bir sayfayı çok gördün. Oysa, bir ansiklopedi yeterdi bizi bize anlatmaya.

>Kırgınlık sözleri< yazımızda dikkatinizi çekebilir.

Sen başka sokaklarda, başka ellerde gezmeyi kendine layık gördün. Layık gördüğün hayatı yaşarken, konuşma bir daha benimle. Anlamsız sebeplerle mesajlar atma, yoluma çıkma. Ben çok huzursuzum. Sana da çok kırgınım. Böyle devam edemeyecek. Hoşçakal.

Seni hiçbir zaman affetmedim. Kendim için değil, senin için affetmedim. Bütün gece uyumadım. Tüm parçaları topladım. Bir yapboz gibi hepsini bir araya getirdim. Şimdi bütün gecenin yorgunluğu girdi kalbime. Benden sana artık ne yol olur ne çare. Senden de bana derman olmaz. Bu aşk burada bitsin. Hikâyemiz başka ellerde harap olurken, bir zamanlar seni sevdiğimi herkes bilsin.

Duygusal Yorgunluk Mesajları

Eksikliğin hissediliyor. Birkaç sene öncesine kadar bizim için en kötü ayrılık türü şehirlerin birbirinden ayrılmasıydı. Ama şimdi, hiçbir ayrılık bizimki kadar acı değil. Hiçbir yol seni bana getirmeyecek, hiçbir ilaç sensizliğin yorgun acısını dindirmeyecek, hiçbir doktor yarama tedavi nedir bilmeyecek ve hiçbir rüya bana seni göstermeyecek.

Keşke, sadece yollarımız ayrı olsaydı. Bir gün sana kavuşmak için gün sayıyorum. Gözlerimi her kapattığımda açmamak için dua ediyorum. Açmamak ve sana gelmek için.

Ey hayat! Üstüme gelme. Ben çok yoruldum. Dikenlerim batıyor insanlara, sözlerim acıtıyor herkesi. Bir tokat da sen vurma. 

Beni sen, o ya da bir başkası yormadı. Beni her sabah kalkmak, her gece uyumak, her güne yepyeni bir mutluluk maskesi takmak yordu. Sabahları gülümsemek için nedenler bulmak ne kadar zor bir bilsen! Gözün aydın diyen insanlar için mutluluk taklidi yapmak da zor. Kısacası, her sabah  uyanmak her şeyden çok zor

Her şeye “Tamam” demekten ziyadesiyle yoruldum. Hiçbir şeyi dinlemek, konuşmak istemiyorum. Ben artık insanlara tarafsız gözüyle bakamıyorum. Sen suçlusun, ama sen ne yaptığının farkında olmayan bir suçlusun. Yeter!

Bunca zaman yabancı gibi yaşamamıza ayıp, tercihlerimize ayıptır. Bana en azından saygı göstermeni beklerdim. Ancak artık anlayışsızlığın ile beni boğuyorsun. İki kelimeyi çok görüyorsun. Her zorlukta sesini yükseltmeyi marifet sanıyorsun. Hassas kalbimi çok kırıyorsun.

Daha az hayal, daha az insan, daha az koşmak, daha az konuşmak. Daha az yorgunluk. Güle güle, tüm kalp kırıklıklarım. Ben artık yepyeni bir insanım. Yere düşen terliğimi bile alamayacak kadar kibirliyim!

Kimim ben? Neyim senin için? Hayatındaki yerini hala öğrenemedim. Bir ilişkiyi yürütmek için çabalamak gerekir. Emek gerekir. Sen sadece bana kendimi kötü hissettiriyorsun. Seninle konuşulmuyor bile. Ben senin hayatının bir köşesinde manasız manasız durmak istemiyorum. Ben artık yoruldum.

Senin için benim sözlerim bomboş. Bunca zamandır birlikteliğimizden anladığım tek şey: Hiçbir yere gitmeyen ilişkimiz. Yoruldum beni anlıyor musun?

Yorgunluk sözleri yazımızın sonuna geldik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *