Categories
Güzel Sözler

Başarı Sözleri

Başarı sözleri yazımızda başarı tebrik mesajları, kişisel başarı dilekleri ve başarı ile ilgili kısa sözler bulabilirsiniz.

Başarı Sözleri

Başarmak için çaba göstermek gerekir. Başarı tesadüf işi değildir.

Başarılı olmak istiyorsan umudunu hiçbir zaman yitirmemen gerekir. Bir defa başarısız oldun diye yine başarısız olacaksın diye bir şey yok.

Elinden gelen her şeyi yapmadığın sürece başarılı olmak mümkün değildir.

Vazgeç diyen kişileri kesinlikle ciddiye almayın. Sizin başarısız olmanızı isteyen kişiler her zaman vazgeçmenizi isteyecektir.

Başarılı olmak isteyen kişiler ilk olarak kendilerine bir hedef belirlemelidir. Hedef olmadan başarıya ilerlemek çok da mümkün değildir.

İnsan yapacakları ile tanınmalıdır yapmadıkları ile değil.

Bir şey için büyük bir çaba gösterirsen eğer elbet o şeyden bir başarı elde esersiniz. 

Hayallerin olsun bu hayatta. Hayaller olunca başarı çok daha kolay olacaktır.

Başarılı olmak için oturup düşünmek yetmez. Başarı için ayağa kalkıp bir adım atmak gerekir.

Arı gibi çalışırsan eğer başarı da senin ayağına gelecektir.

Başarı her zaman çok okumak ile mümkün olmaz. Bazen yaşananlar ve deneyimler en büyük başarıdır aslında.

İnsanlar dünyaya gelirken öğrenme güdüsü ile dünyaya gelirler. Çocuklar içerisinde merak ile doğarlar. Öğrenme isteği ve merakı da başarıyı doğurmaktadır.

Başarının temeli zekâ değil insanın içerisindeki coşku ve azimdir. Zekâ insanı bir yere kadar götürebilir daha sonrası tamamen azim ile mümkün olur.

Başarısız olmak bile bir başarıdır aslında.

Başarılı olmak istiyorsan ilk olarak iyi bir insan olman gerekiyor. Kötü niyetli insanlar hiçbir zaman gerçekten başarılı olmuş sayılmazlar.

İnsanlara karşı saygı, sevgi ve vicdan bu hayatta kazanılan en büyük başarıdır. Bu hisleri hiçbir zaman kaybetmemek ise başarıyı sürdürmenin en güzel yoludur.

Başarısız oldum diye kesinlikle üzülme. Başarısızlık en güzel deneyimdir. Daha iyisini yapmak daha azimli olmak için başarısız olmak gerekir. Başarısızlık başarı doğurur. 

Başarı ile İlgili Sözler

Eğer bir kuyuya düştüyseniz, birinin size ip sallamasını bekleyerek zaman kaybetmeyin. Umudu ve direnci daima kendinizde arayın. Kuyudan çıkabilmeniz için tırmanmanız, tırmanabilmeniz için odaklanmanız gerekecektir.

Öğrenme imkanı olup öğrenmemeyi seçen kişi kaderini çizmiştir. Bunun aksine, öğrenmeyi tercih ederek bilginin gücünü eline geçiren kişinin başaramayacağı iş yoktur. Öğrenilen her bir bilgi, geleceğinize yaptığınız bir yatırımdır.

Herhangi bir iş üzerinde başarıya ulaşamayınca hemen pes edilmemesi gerekir. Pes edenlerin büyük çoğunluğu başarısızlığı kabullenen kişilerdir. Kabullenilecek bir şey arıyorsanız mutlak başarıya kilitlenin.

Engeller sizi durdurmamalı, karşılaştığınız her bir engel sizi daha çok kamçılamalı. Çünkü başarıya giden yolları çiçeklerle süslenmiş bir şekilde bulamazsınız. Yol, engellerle doludur.

Dehşet veren her deneyim; size kuvvet, cesaret ve özgüven kazandıracaktır. Bu dehşeti bir kez yaşadıysanız, bundan sonrakilere hazırlıklı olursunuz. Çünkü nasıl korkmanız gerektiğini de, nasıl başa çıkmanız gerektiğini de öğrenmiş olacaksınız

Düş kurmayan bir insanın başarıyı yakalaması mümkün değildir. Hayallerine sınır koyan kişiler, bu sınırlar içinde gerçek dünyalarında yaşamaya devam ederler. Oysaki hayal gücü sınırsızdır.

Başarılı olmak istiyorsan onu hedef tahtana koymaktan vazgeçmelisin. Mutlu olduğun şeyi tutkuyla yap, huzur bul ve beklemeye başla. Başarının sana doğru gelmeye başladığını göreceksin.

Kendisine yalan söyleyen insanların başarılı olmaları beklenemez. Dürüstlük önce insanın kendi içinde başlar, daha sonrasında diğer insanlara yönelir. Doğruyu söylemek, başarıyı cezbeden bir şarkı gibidir.

Başarı hikayelerini okumaktan çok, başarısızlık hikayelerine yönelmeli insan. Çünkü hiç kimse nasıl başarılı olduğunu tam olarak açıklamaz. Başarısız olduklarını ise detaylıca anlatabilir.

Bazen bir iş hakkında ne kadar çok plan yaparsanız, yapacağınız işin başarısızlığa uğrama ihtimali o kadar artmış olacaktır. İnce detayları hesaplamaya vereceğiniz enerjiyi, karşılaşabileceğiniz sorunları çözebilmeniz için saklamalısınız.

Bardağın yarısı dolu veya yarısı boş olabilir. Önemli olan bu değildir. Bir bardağa sahip olabiliyorsanız, bardağı dolu ve boş tutmanız sizin elinizde olacaktır.

Başarıyı bir varış çizgisi olarak görmekten vazgeçmelidir. Çünkü hayatta yakaladığınız her bir başarı, diğer başarıların kapısını açan bir anahtar gibidir. Başarı aslında hiç bitmeyen bir yolculuk, bir serüvendir.

Einstein çok mu zeki bir insandı? Evet öyleydi. Ancak onu büyük bir bilim adamı yapan ve başarıya ulaştıran sadece zekası değildi. Zekasının yanına eklediği coşku, azim ve merak gibi faktörler sayesinde Albert Einstein oldu.

Nasıl düşeceğini öğrenirsen, bir dahaki düşüşünden yara almadan kurtulabilirsin. Başarı da böyledir. Başarısız olduğunda ne yapman gerektiğini bilebilirsen, bir dahaki başarısızlığından büyük dersler çıkarabilirsin.

Cesaretini toplayamayarak korkak kalmayı seçen insanlar hiçbir zaman başarıyı yakalayamazlar. Bu dünya cesurların dünyasıdır. Başarıyı elde etmek istiyorsan önce korkularından arınmalısın.

Yarını düşünerek üzülmekten vazgeçin, yarın kendisi için üzülebilir. Bütün günlerin kendine has sorunları vardır. Bugün, daha dün hakkında endişe ettiğimiz yakın geleceğin kendisi değil midir?

Yenildiniz mi? Daha güçlü yenilin. Geçmişinizdeki başarısızlıklar sayesinde, geleceğinizde elde edeceğiniz başarıların altyapısını kurabilirsiniz. Önemli olan her yenilgiden sonra nasıl ayağa kalktığınızdır.

Batan güneş karanlığın içinden yeniden doğacaktır, sona eren aydınlık gecenin ardından tekrar dünyaya hakim olacaktır. Başardığınız şeylerin sayısında azalma yaşanırsa hiç üzülmeyin, başarmayı bildiğiniz için bir kez daha hedefe ulaşacaksınız.

Başarı sözleri yazımızın sonuna geldik.

One reply on “Başarı Sözleri”

Sitenizi değerli buluyorum her sözleri çok güzel,bazı sözleri ezber yapıyorum, eşime söylüyorum müzik dinler gibi rahatlatiyor beni diyor, bu durum hoşuma gidiyor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *