Categories
Anlamlı Sözler

Derin Sözler

Derin sözler yazımızda en derin sözler, anlamlı derin mesajlar 2021, kısa derin sözler ve harbi derin sözler bulabilirsiniz.

Derin Sözler

Tam ümidini yitirirsin sonra bir bakarsın her şey sıfırdan başlamış. Tam ben yapamam dersin ki bir de bakmışsın eskilerin mazide kalmış.

Hata yaptığına üzülme, çünkü sen dürüst olursan yaptığın hata büyük olsa bile dünyanın en yüce insanı olursun. Ancak aynı hatayı tekrar yaparsan o zaman güveninle birlikte yerle bir olursun.

İyi insanlarla tanışmak için önce iyi insan olmak gerek. Çünkü insan ne biçerse onu ekecek.

Gün gelir kendi çizdiğin yolda kaybolursun. En sevdiğim dediğin insanlar tarafından terk olursun.

Zenginim diye sevinme malın dünyada kalır. Canının canına bağlanma elbet o can da bir gün toprak olur.

Kötüler bu dünyada kazanırken iyiler cenneti hak eder. Kötüler gülüyorum sanırken iyiler ağlarken gözyaşı biriktirip cennete girerler.

Kalbine bahar geldi diye düşünürken Temmuz ayında kar yağdırırlar. Sahibini buldun diye sevinirken elindekini senden alırlar.

Sana olan sevgimi kime anlatsam herkes seni kıskanıyordu ama nedense kimse benim yerimde olmak istemiyordu.

Sen sözleri olmayan şarkı gibisin, melodin yürekleri hoş yapıyor fakat yüreğin anlaşılmıyor.

Canın yandığında fırtınalar kopuyor sanma çünkü en büyük fırtınalar bazen insanı insan yapar.

Benden güven bekliyorsun oysa kendin bile kendine güvenemiyorken. İlgi istiyorsun sen kendine bile vakit ayıramazken. Her şey karşılıklıdır sevgili sen de inan buna kalpten.

İnsanı insan yapan bedeni değil ruhudur. Ruhu yüreklere taşıyan fikri değil zikridir.

>Manalı sözler< yazımız da dikkatinizi çekebilir.

İnsan şarkılara her şeyi sığdırabilir ama bir tek yalnızlığını sığdıramaz. Senden giden değerleri bir daha kimse geri alamaz.

Bugün attığım adımın hesabını sana veriyorsam yarın hatırını bile sormam. O gün gelince anlarsın ki sen de diğerleriyle aynısın.

Derin Laflar

Ben seni dünyamın en güzel hediyesi gibi görürken sen duygularımın katili olmayı tercih ettin. Ben deli gibi seni seviyorken sen gitmeyi yeğledin.

Aşk, güvenin azaldığı yerde bitmeye mahkumdur. Çünkü aşk sorgu sual istemez, boş yalanları dinlemez.

Ben mantığıma anlatıyorum senin ne kadar değersiz olduğunu da gel gör ki yüreğim laf anlamıyor.

Ben seni en güzel hayallerime bile sığdıramazken sen bana sensizliğin gelinliğini giydirdin. Oysa hiç bilemedin o giydirdiğin gelinlik benim kefenimdi.

Şu fani dünyamdan çektin gittin ya bana cehennemin yarısını yaşattın. Ben seninle doğduğumu düşünürken sen bana ölümü tattırdın.

Doldu benim içim kan ağlıyor çünkü her tarafta yalanlar dolaşıyor. Kabuk tutmayan bu yaram her gece sen diye ağlıyor.

Kanayan yarama pansuman yapmanı beklerken sen tuz bastın yarama. Seni doktorum sanırken Azrail oldun sen bana.

Senden sonra kimsesiz kaldım diye düşünüyorsan yanılıyorsun. Çünkü ben sadece yarım kaldım, sanma ki sen gidince dostsuz kaldım.

Bir zamanlar hayallerinle uykuya dalarken şimdi kaldım bir başıma hem de hayallerinin karşısında. Çünkü kaderim bana severken yok olmayı öğretti.

Hiç bitmez dediğimiz aşklar bile son bulurken kendini bu kadar bulunmaz Hint kumaşı zannetmeni anlamak çok zor.

Her şey bitti derken karşıma çıkan bir başlangıçtın. Oysa sonum olmuşsun da ben kör olmuş görememişim.

Evlat senin canından can olsa da o sana gelen bir emanettir. O emanete kim iyi bakarsa o cenneti hak etmiştir.

Hayret ediyorum nasıl böyle severken bu kadarı acı çektiğime. Hani sevenler dünyanın en mutlu insanıydı, hani ölmezdi sevenler. Peki, ben neden savruluyorum şimdi yokluğunda söyler misin sevgili.

İnsan bir kez gelir dünyaya ama bir kez ölmezmiş. Bir ayrılığı tattığında ölür insan bir de ölümü en sevdiğinde yaşadığında. Sen bana yaşarken ölmeyi öğrettin.

Adını dağlara değil derin okyanuslara da yazsam yine de içimdeki aşkı anlatmama yetmez. Bende bu aşk varken gönlüm gönlünden hiç gitmez.

Neden sevenler ölür bilir misin ey yar? Sevgilerinin katili sevdikleri insan olduğu için ölürler. Çünkü insanı sevdiğinden başka kimse yerle bir edemez.

Ömrüm senin gönlüm senin, ama sanma ki kanattığın yaranın sahibi de sen değilsin. Sen acı verirsen bana ben o gönlü de ömrü de senden almayı iyi bilirsin.

Sen çok iyi biliyorsun ihaneti hani hep yaptığın o ya bana. Ama ben de iyi biliyorum intikamın soğuk yenen bir yemek olduğunu da.

Gecenin karanlığında yüreğimi sızlatıyorsan kendi şerefsizliğinden değil benim sana duyduğum kör olası bu sevgiden. Gerçi düşünememişim sen ne anlarsın aşktan meşkten.

Aşk senin sandığın gibi bir günde silinecek bir iş değil. Aşk yürek ister, emek ister bu yüzden tek kalemde silinip atılması mümkün değildir. Sen aşkın ne olduğunu bilmeden aşık oldum sanıyorsun ya o yaşadığın aşk değil.

Helalimsin dediğin kadın gün gelir yabancın olur. Bir avuç sevgi olmadan, kan bağından ziyade can bağı kurulmadan aşk, aşk değildir.

Belki aklımdan söküp atarım seni ama kalbimden nasıl silerim bilmiyorum. Bir daha senin yalan sevgine kanmayacağım derken bir türlü senden öteye gidemiyorum.

Derin sözler yazımızın sonuna geldik.

One reply on “Derin Sözler”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *