Categories
Anlamlı Sözler

İyilik Sözleri, İyilik ile İlgili Sözler

İyilik sözleri yazımızda iyilik ile ilgili sözler, iyilikle ilgili mesajlar 2021, kısa iyilik sözleri ve güzel iyilik sözleri bulabilirsiniz.

İyilik Sözleri 

İyilik yapmak başlı başına bir sanattır. İyilik arıyorsan bilgili olmaya bak, cehalet kötülüktür. Kötülüğe yenilemeyi tercih etme, iyilik yapmayı dene.

İnsanda iyilik arıyorsan, kötülük bulamazsın. İyi olamıyorsun madem, bari kötü olma. Edepli olan kişi, sadece iyilik yapmayı bilir.

Yapmış olduğun iyilikten bahsetme, gördüğün kötülüğü de unut. İyilikten yalnız iyi olan kişiler anlar, kötülük herkes içindir. İyiliği insanlığın emniyet kemeri olarak gör.

İyilik iyilik getirir, kötülük ise maraz. İyi insanlar, her yerde iyidir, rengi ve dili fark etmez. Eğer yatırım yapmak istiyorsan, iyi biri ol.

 Ne kadar iyilik yaptıysan, o kadar mutlu olursun. İnsanları birbirine bağlı kılan, sadece iyiliktir. Eğer mutlu olmaya çalışıyorsan, önce iyi biri ol.

Kötülüğü değil, asıl iyiliği gizlemek marifettir. İyiliğin şerefi, çabukluğundan gelir. İyilik nedir bilmiyorsun, kötülükten de vazgeçmiyorsun.

İyi olabilmenin yolu, ilk olarak iyiliğe inanmaktan geçer. Niyetini iyi tutarsan, başkalarının kötülüğü seni etkilemez. Bir yerde iyilik yoksa, orada kalite aranmaz.

İyilik, cesareti de beraberinde getirir. Eğer iyi biri olduğunu kanıtlamak istersen, bundan hiç bahsetme. Yaptığın iyiliği söylüyorsan, iyilik değil, hakaret etmiş olursun.

İnsan iyiliği ilk başta kendine, sonra başkalarına yapmalı. Başarılı biri olmaya değil, iyi biri olmaya çalışmak gereklidir. İyiliğegiden yol zor olsa da her zorluğun sonu selamettir.

Allah’a yakın olmak isteyen, iyilik yapsın. Sadece iyilik yapmak yeterli olmaz, naif davranmak gerekir. Daha iyi olmaya çalışmak önemli değil, önemli olan hep iyi kalmak.

İyiliğin yolu, edep Erkan bilmekten geçer. İyiliği öğrenmek istiyorsan, okumayı öğrenmen gerekir. İçinde merhamet olmayan, hiç bir zaman iyilik bilmez.

Parayla zenginlik boştur, asıl zenginlik iyi biri olmakla elde edilir. İyiliği eğer olmak istersen, becerebilirsin, kötülük kendiliğinden gerçekleşir. Herkesin rengi ve dili farklı olabilir ama tüm dünyada iyilik aynı şeydir.

İyilik yap Allah görür demişler. İyiliği sürekli dile getirmek, kötülüğe adım atmak demektir. Karşılığında kötülük bile görsen, iyi biri olmaktan vazgeçme.

İyiliği bilmeyene bildiğin diğer şeyler hep zarar verir. İyilik karşılıksız yapılmalıdır, yoksa boştur. Sırf gösteriş olsun diye iyilik yapılmaz.

Elinde kötülük yapacak kız varken, iyiliği seçiyorsan, iyi birisin demektir. Bilgi sahibi olmak, tüm şüpheleri aydınlatır. İyi biri olmak, vicdani rahatlatır. Eğer iyiysen, en cömert sensindir.

İyilik yapabilmek kapasite ister, herkese nasip olmaz. İyi değilim diyorsun, kötü olmayı bir halt zannediyorsun. Babaların yaptığı en büyük iyilik, çocuklarının annesini sevmektir. En iyi iyilik kimseye minnet etmeyi borç bildirmemektir.

İyilik ile İlgili Sözleri

Hırsı sevgi ile kötülüğü de ancak iyilik ile yenebilirsin . Eğer birşeye kavuşmak için iyilik yapıyorsan, o samimiyetsiz bir davranıştır. Birine yapabileceğin en büyük İyilik, ona özgürlüğünü hatırlatmaktır.

İyi insan olmak, her iki yüzlülüğü görüp, yine de tepki göstermemektir. En kötü insan, gördüğü iyiliği unutan nankörlerdir.

Mühim olan karşılık verecek birine değil, sizi bir daha görmeyecek birine iyilik yapmaktır. İyilik yapmak istediğinde çekinme, o seni başka bir noktaya götürecektir. Kötülük etmek istersen, şansın çoktur ama iyilik karşına çok fazla çıkmaz. İnsan tüm iyilikleri bozan, tek canlıdır.

İyilik yapacaksan geç kalma, bir daha karşına çıkmayabilir. Güzellik, kafa yapısı , kalp hepsi bir ilişkide çok önemlidir. Ama insanları, İyilik bir arada tutar. Kendine hayrı dokunanın, herkese dokunur.

Büyüklük göstermek istiyorsan, kötüleri affederek ise başlayabilirsin. Allah karşılık bekleyenleri sevmez. Ona göre hareket et, iyilik yap. Sana kötülüğü dokunan birini uyandırmak istersen, iyilik yap.

Dünyanın suçu yok, insanlar iyi değil. Size İyilik yapanı, hiç bir zaman unutmayın. Kendi yaptığınız iyilikleri ise hiç bir zaman hatırlamayın. İyi olmak kolaydır, en zoru adaletli biri olmaktır.

>Edep sözleri< konumuz da dikkatinizi çekebilir.

İyiliği çıkar uğruna değil, kalpten yapmak gerekir. Bu hayattaki en büyük zarar, sürekli iyiliğin karşılığını beklemektir. İnsan hayatı boyunca iyi biri olmaya çalışmalıdır. İyilik size herşeyi getirir.

İyiler her zaman, haklının yanında yer alır. İyilik menfeat değil, kalp işi olmalıdır. İyilik yaptıktan sonra bunu herkese anlatan kişiden kimseye iyilik dokunmaz.

İyilik doğallıktır. Planlanmış hiç birşey iyiliği temsil etmez. İyilik önce ailede başlamalıdır. İyilik insanın karekteri ile doğru orantılıdır. Hayvanlara iyi davranan herkese iyi davranır

İyilik olan yerde tüm yollar açıktır. İyi olan insanların içinde her zaman bir nezaket vardır. Sevgi ile iyilik doğru orantılıdır. Biri olmazsa, diğeri eksik olur. İyiliği kendinde keşfeden, tüm dünyaya umutla bakar.

En büyük özellik, iyilik vasfının olmasıdır. Paraİyilik getirmez, sadece bolca sahte dost getirir. Kötü bir muamele gördüğünde sakın kalbini bozma. İyi biri olduğunu hatırla.

Kalpler arası bir yol varsa, içinden mutlaka iyilik geçmiştir. İyilik sonradan kazanılmaz, insana doğuştan bahşedilir. Kalbini hep iyi tut, kötülük seni teğet geçer. Karşındaki kötüler, seni kendilerine benzetmeye çalışır. İyilik onlar için her zaman tehlikedir.

İyilik ile ilgili sözler paylaştığımız iyilik sözleri makalemizin sonuna geldik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *