Categories
Güzel Sözler

Asil Sözler

Asil sözler yazımızda en asil sözler, asillik ile ilgili sözler, kısa asil mesajlar ve sevgiliye asil yazılar bulabilirsiniz.

Asil Sözler

Hayatta önemli olan, itibarın ile geride bir mazi bırakmaktır. Parayla itibar kazanmaya çalışmak, asil insanlardan uzak olan hasletlerdir.

Asalet, insanın genlerinde vardır. Bu yüzden asil insanlar, yalan, haksızlık ve her türlü kötülüğün faaliyet gösterdiği ortamlara girmiş olsalar da, genlerinde bulunan asalet, onların bozulmalarına engel olacaktır.

Gurur, asiller için en önemli kavramlardan birisidir. Asil insanların gururuyla oynamayın. Çünkü, her şeylerini kaybettikleri o anda, sizin hayatınızı mahvedecek güç ve cesareti kendilerinde bulacaklardır.

Kapak sözler için tıklayın.

Asiller, şikayet kavramını en sona bırakan karakterdeki insanlardır. Onlar için durumu anlamaya ve çözmeye çalışmak, en başta gelen olgudur.

Ne kadar içimi acıtsa da yokluğun, kal demeye asaletim el vermez. Giden gider belki ama, asiller yinede asla boyun eğmez.

Asalet, sonradan kazanılan bir duygu değil, ya doğuştan gelir, ya da kişi asalet üzerine yetiştirilir. Asil bir insanı ise hiçbir güç bozamaz.

Asaletimdendir uzattığım zeytin dalı. Bir daha dönüşüm olmaz, alırsan ahımı.

Bizde yer yoktur gereksiz kedere. Şunu aklınızdan çıkarmayın ki, asiller üzülmez boş yere.

Kiminin egosu coşmuş gidiyor. Sanki ulaşılmaz dağlar. Egosu yüksek olan, hayatta çok ağlar. Unutma paşam. Asiller asla şımarmazlar.

Onurumuz, gururumuz, içimizdeki asaletten. Sonradan kazanırsın zannetme. Doğuştan vermiş bizlere veren.

Ömrün ömrüme sebep olsa da, aşkına boyun eğmeyeceğim asla. Biliyorum ki bu hayat, sensizde geçecek. Ama asil yüreğim, sana asla taviz vermeyecek.

İnsanda olması gereken en önemli haslet, güzel huydur. Güzel huy ise, en fazla asillerde vardır.

Asalet Mesajları

Her güzele gönül açmamak, her gördüğüne yavşamamak, pasiflikten değil, asillikten gelir.

Affedenler asil olsa da, hata yaptıktan sonra özür dilemesini bilenler, çok daha asildirler.

İnsanlar asil doğabilirler. Ancak asıl önemli olan, bu asaletten taviz vermeden, asil bir hayat sürdükten sonra, yine asilce ölmektir.

Anlamlı sözler için tıklayın.

Asil bir ruha sahip olanlar, başkalarının yaşamış olduğu zorluklara üzülebilir. Alçak bir ruha sahip olanlar ise, başkalarının acılarından kendilerine mutluluk çıkarabilir.

Asiller, kendilerine verilen hediyenin değerine değil, verilme nedenine daha fazla önem veren kimselerdir.

Asil insanların vakur duruşu ve azametini, asil olmaya çalışanların hiçbir çabası yakalayamaz. Çünkü asalet, çalışmakla değil, geçmişten geleceğe taşınan bir ruhla mümkündür.

Bugün yalanlarıyla yanımda olanlar, yarın yine yalanları ile yok olmaya mahkumdurlar.

Dürüst insanların kaybettiklerini zannedenler, aslında dürüstlerin kazandıklarını göremeyecek kadar kördürler.

Ne senin yalanların, nede yalancı aşkın asaletime engel olabilir. Senin şekilden şekle girip menfaat peşinde koşman, ancak beni eğlendirir.

Hiçbir zaman, güvendiklerimin çekip gitmelerine dur diyecek kadar küçülmedim. Sadece sevdim ve tüm asaletimle bekledim. Kalan kalır yanımda. Gidene ise, sonsuz defa elveda.

Gidişinle ağlayacağımı bekleme. Göz yaşlarım, bir yalancının gidişi için akmayacak kadar değerli, yüreğim yalanlarla dolu birini sevmeyecek kadar asil ve yücedir.

Kapımızı çalanların önünde eğilmem, küçüklüğümden değil, yüreğimin büyüklüğündendir. Eğer ki çekip gidenin arkasından diz çöküp yalvardığımı görürseniz, o zaman küçüldüğümü söyleyebilirsiniz.

Yalnızlık hem hak ettiğinden fazla sevenlerin, hem de yalanlara katlanamayan asillerin başındaki en büyük beladır. Asiller, ne yalana katlanabilir, nede gidenlere yalvarıp, dön diyebilir. Sessiz ve onurluca bir bekleyişin sahibi olanlar, uzun süre yalnız kalmaya mahkumdurlar.

Sen gidince karalar bağlayıp yas tutarım zannetme. Asiller, asla boyun eğip yalvarmaz boşuna umut etme.

Bize atalarımızdan kalan en önemli miras, hakkıyla bir dik duruş ve dürüstlüktür. Tüm varlığımı kaybedecek olsak da, bu iki önemli meziyetten asla ödün vermeyiz.

Asil sözler yazımızın sonuna geldik.

One reply on “Asil Sözler”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *