Categories
Anlamlı Sözler

Haksızlık Sözleri, Haksızlığa Karşı Sözler

Haksızlık sözleri yazımızda haksızlık ile ilgili sözler, kısa haksızlık sözleri 2021 ve sevgiliye haksızlık mesajları bulabilirsiniz.

Haksızlık Sözleri

Haksızlığa uğrayanlar, bunu hazmedebilmenin ne kadar zor olduğunu iyi bilirler. Bunu kabullenip yoluna devam edebilmenin, intikam düşünmeyip içine sindirmenin ne kadar zor olduğunu çok iyi bilirler.

Haksızlık karşısında hiçbir zaman eğilmedim. Haksızlık yapanların karşısında dimdik durdum ve boyun eğmedim. Hakkımı sonuna kadar aradım. Yenileceğimi bilsem bile asla yılmadım.

Hak yiyenler, nasıl bir kötülük yaptıklarını bilmezler. Bilselerdi kul hakkının ne büyük bir günah olduğunu, asla hak yemeye kalkışmazlardı.

Geriye dönüp baktığımda, en büyük pişmanlığım yaptığın haksızlık karşısında susmak oldu. Eğer o zaman sana karşı çıkabilseydim ve yaptığın haksızlığa boyun eğmeseydim, bugün bu pişmanlığı yaşıyor olmazdım.

İnsan özgürlüğüne düşkün bir varlıktır. Bedeni kadar ruhunun da özgür kalmasını ister. Ne olursa olsun hakkına sahip çıkarsa, bu ruh ve beden özgürlüğünü hiçbir zaman yitirmez.

Gidenler ve kalanlar bir araya gelse, gün yüzüne ilk çıkacak olan yapılan haksızlıklar olur. Ya giden yapmıştır haksızlıkların en büyüğünü ya da kendine haksızlık yapıldığı için çekip gitmiştir.

İçine oturan, kalbini sanki ağır bir taş gibi ezen bir durum varsa, o da haksızlığa uğramaktır. Zalimler sana bu haksızlığı yaparken, sen ruhun kerpetenle sıkıştırılıyormuş gibi acı çeker. Bazen itiraz edersin ama bazen de elinden hiçbir şey gelmez.

Zorlu yollardan geçtik seninle beraber. Dostluğun ne demek olduğunu bu zorlu ve engebeli yollarda öğrendik. Birimiz tökezleyecek olsa diğeri ona el uzattı. Ve güzel dostum, haksızlığa hiçbir zaman boyun eğmedik.

Yıllar geçip gitse de, saçlarıma aklar düşse de unutamayacağım tek bir şey var şu kısacık hayatımda. O da senin bana yaptığın haksızlıktır.

Bir toplumun kişilerin hakkını her zaman koruması gerekir. Bu hakkı bazen söke söke almak gerekse de toplum kuralları gereği kimsenin hakkı kimseye geçmemelidir.

Yalan söyledin, ihanet ettin, en sonunda çekip gittin. Hepsini ben sineye çekmeye hazırken, sen sana olan sevgime ve bağlılığıma haksızlık ettin.

Hayatın olmazsa olmazı erdemli olmaktır. Erdemli olmanın içinde kimseye haksızlık etmemek de vardır. Herkesin hakkını sanki kendi hakkınmış gibi gözetmek de vardır.

Her ne olursa olsun yapılan haksızlıkları unutmayacağıma yemin ettim ben. Ne olursa olsun hatırlayacağıma ve bana haksızlık yapanların karşısına daha güçlü bir şekilde çıkacağıma büyük yemin ettim.

Haksızlık ile İlgili Sözler

Yalnızlık zordur bilirim. O yüzden yalnızlığı göze alıp her zaman hakkını arayamaz insan. Haksızlığın karşısına geçip hakkını aradığında yalnız kalacağını bilir.

Yapmadığım halde yaptın dediniz. Her şeyin suçunu, hiç suçum yokken bana yüklediniz. Hepiniz bir olup bana haksızlık ettiniz.

Gitmeler yakışmaz sana, kalmalısın benimle. Ağlamak yakışmaz sana, gülmelisin benimle. Haksızlık etmek yakışmaz sana, dinlemelisin beni yine.

Benim hakkım kimsenin yanına kalmaz. İki cihanda da yakasında olurum hakkımı yiyen kişinim. Hiçbir şeye kızmam, haksızlık yapılmasına kızdığım kadar.

>Adalet sözleri< yazımız da dikkatinizi çekebilir.

Bu diyardan göçüp giderken, gözlerini huzurla kapatabilmen için kimsenin hakkını yememiş olman gerekir. Eğer bir kişiye bile haksızlık ettiysen, işte o gelir senin vicdanını kemirir.

Hayırlı bir insan olmanın temelinde, haksızlık etmemek vardır. Herkesin hakkını gözetmek ve haksız suçlamalardan kaçınmak vardır. Gerekirse çıkarlarını bir yana bırakarak, haksızlığın karşısında durmak vardır.

Yeri geldi yalnız kaldım, yeri geldi dışlandım. Bazen sevilmeyen hatta istenmeyen oldum. Neden biliyor musunuz? Tüm bunlar sırf haksızlığın karşısında susmadığımdandı.

Gönül isterdi ki, herkes dürüst olsun şu hayatta. Bu gönül, herkesin doğruluktan ve iyilikten yana olmasını isterdi. Kimse haksızlığa uğramasın, kimsenin kalbi kırılmasın, kimse çaresiz ve yalnız hissetmesin isterdi.

Haksızlık etmek çok fena bir şeydir. Karşınızdakinin hakkını gasp etmiş ve ona en büyük kötülüğü etmiş olursunuz. Bu düşüncesiz davranışınız, bir kişinin hakkını elinden almanıza sebep olabilir.

Denizdeki dalgalar misali, insanoğlu da kâh hiddetlenir kâh durulur. Önemli olan bu hiddetlenmeleri kimseye zarar vermeden ve haksızlık etmeden geçirebilmektir.

Âdil bir insan olmak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey kimseye haksızlık etmemek olacaktır. Eğer tek bir kişinin bile hakkını yerseniz ve bu durumu düzeltmek için herhangi bir çaba sarf etmezseniz, âdil bir insan değilsiniz demektir.

Hak aramak bazen zor olabilir, hatta imkânsız gibi görünebilir. Ama ne kadar zor olursa olsun vazgeçmemek gerekir. Yıpranacağınızı bilseniz de hakkınızı mutlaka aramanız gerekir.

Yeri gelir üzülürüz yeri gelir güleriz. Bunlar hayatın gereklilikleridir. Ama haksızlık insanı en çok üzen durumlardan biridir. Ve yıllar geçse de unutulmaz.

Gururum için gerekirse herkesi silip, yalnızlığımla baş başa kalabilirim. Haksızlık öyle incitir ki gururumu, herkesi bir kalemde silip atabilirim.

Eğer onurlu bir insan olduğunu iddia ediyorsan, ne güçlü olana ne de güçsüz olana haksızlık etmemelisin. Herkesin hakkını sanki kendi hakkınmış gibi gözetmelisin.

Eğer haksızlığa uğramış bir insan görürsem çevremde, en az kendim haksızlığa uğramışım gibi canım sıkılır. O kişiye yapılan haksızlığı asla hazmedemem. Gerekirse hakkını arayabilmek için en önden giderim.

Haksızlık sözleri yazımızın sonuna geldik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *