Categories
Milliyetçi Sözler

Vatan Sözleri, Yıkılmaz Vatan’ımızla İlgili Sözler

Vatan sözleri ile vatan sevginizi öne çıkaran sözler, vatan sevgisi ile ilgili sözler 2021 ve kısa vatan sözleri bulabilirsiniz.

Vatan Sözleri 

Vatanın temeli bayraktır. O bayrak ki onu dalgalandırmak için ne canlar verilmiştir. 

Kafese konulan bülbül olup ah vatan, vah vatan dememek için, canla başla sahip çıkar bu millet, bu topraklara.

Vatanı vatan yapan, vatan için hayatından vazgeçenlerdir. 

Vatanı almak isteyene karşı asla eyvallah yapma! Buradan başka yerimiz yok gideceğimiz, düşmana da dar ederiz cümle cihanı.

Dağları, ovaları, bayırları, bahçeleri ile cennetlere değişme bu vatanı. Bu vatanın her köşesi ayrı güzel, ayrı özeldir. Doğusu ile, batısı ile bir bütündür bölünemez asla. 

Tarihte ne şereflerle kazanıldı bu topraklar. Öyle her gafil düşmana verilemez asla.

Gücünü vatanından alıyorsun ey Türk Gençliği! Bu güç her zaman payidar kalacaktır.

Vatan aşk olmuş dilimizde. İmanımızla koruyoruz bu aşkı.

Gönlümüzde bu sevda oldukça dalgalanacak al yıldızlı bayrağımız. Bu sevdayı kimseye vermeyiz, elletmeyiz düşmana asla. 

Kimseye çiğnetmeyiz bu vatanı. Kolay kazanılmadı bu vatan. Ne Mehmet’ler düştü toprağa bu aşk uğruna.

Kadınlar sadece yemek yapmaz, ev temizlemez. Analar da top taşıdı, tüfek kullandı. Bu vatan için kadın, çoluk, çocuk, genç, yaşlı herkes savaştı. 

Her vatan için savaşan gencimiz önce Allah’a açtı ellerini, Allah’a inandı. Secdelerle kazanıldı bu vatan, yenik düşer mi böyle bir ordu o zaman.

Bu vatan cana can katıyor. Her Türk genci için vatan nefes, hayat. Nasıl ki damarda ki kan gerekli ise bu vatanda yaşamak ebediyen sürecek. 

Gerçek aşkı bilmeyen gerçek vatan sevgisini de bilmez. Sadece vatan denilip geçilmez yaşadığımız toprağa. O topraklara ne ömürler sığdı.

Türkiye dedin mi gözde canlanır cennet bahçesi. Ay yıldızlı bayrak şan katıyor, nam katıyor vatana. 

Ya Rabbim vatanımıza göz diken düşmana fırsat verme, aman verme. Bize güç ver, kuvvet ver.

Her Türk evladının kartal gibi keskin bakışları, çelik gibi güçlü imanı var. Bu iman ve türkün sahip olduğu ön görü ile hiçbir güç duramaz karşısında. 

Nice Mehmet’ler anayı, babayı, eşi, çocuğu bıraktı. Vatan için koştu cepheye. O vatan ki namus demek, şan demek, şeref demek her Mehmet ‘e.

>Türklük sözleri< yazımız da dikkatinizi çekebilir.

Ta ezelden gelir türkün tokadı. Bir vurdu mu düşmana tarumar eder dünyayı ona. Türkün tokadı sert, tersi kötü ama gözü pektir.

Vatan sevgisi bizim imanımızda var. Peygamber öğüdüdür vatana sevgi.

Vatan için verilen canlar keşke demezler, feryat etmez, figan etmezler. Vatan için düşen her can, keşke bir can daha olsa da versek derler. 

Vatan  sevgisi kişisel isteklerden  evvel gelir. Her zaman önce vatan, önce vatandır.

Vatan Sevgisi Mesajları

Her kötülük affedilir, sineye çekilir ama vatana uzanan el asla durmaz omuzda ya kırılır, ya kesilir. 

Vatan için toprağa düşen her can cennet bahçelerinde, güller içinde mesut ve bahtiyardır.

Kanla, namla, şanla, şerefle kazanıldı bu güzel vatan. Verilse de dünyanın malı, mülkü asla eşdeğeri yoktur. Ne asla parayla satılır, ne satana göz yumulur. 

Türklerde öyle bir iman, öyle bir vatan aşkı var ki. Düşman kaçacak delik arar. Hangi cüretle almışsa gücünü, türkün inancını görünce korka korka kaçar.

Vatan tutkudur, vatan aşktır, vatan sevgilidir. Şandır, şereftir. 

Vatan sadece kazanılıp durmamıştır. Var olan varlığını hep yeni şeyler eklemiştir yeni nesil. Bugün de, gelecekte de öylece durmayacaktır. Türkiye hep gelişecek ve ilerleyecek. Bilimde, ilimde, kültürde, medeniyette hep illeri…

Vatansız bir millet evsiz, reissiz bir aileye benzer. Nasıl ki bir ailenin reisi olmazsa o aile dağılırsa, paramparça olursa; Vatansız bir millette başka ülkelerin elinde ziyan olur. 

Bu millet bu vatan için ne kahramanlıklar yaptı. Azıksız kaldı ama vatandan vazgeçmedi. Karda donarak şehit oldu, vatanı yinede vermedi.

Tam bağımsızlığa kavuşmamış milletler, üzerine güneş doğmamış buğday tarlası gibidir. Başağı var, toprağı var, buğdayı var ama hasadı yoktur. Millette vatansız olunca amaçsızdır, sonuçsuzdur. 

Bu şanlı vatan toprakları tarihten bu yana her zaman Türklerindir ve her zaman da öyle olacaktır.

Türkün tek gücü bilek gücü değildir, Türk yüreklidir vatanı için hiçe sayar her şeyi. 

Vatanı şanlı yapan bayrağıdır, halkıdır. Halk vatana gönülden bağlı oldukça, bayrağı dalgalandıkça o vatan hep var olacaktır. Düşmanı inletecektir.

Bu vatan kendi canını hiçe sayıp can verenlerindir. Toprağa düşen fidanlarındır. Namlunun ucuna kendi kalbini koyup vatanı arkasına alıp vermeyenlerindir. Can feda yiğitlerin, anaların, dedelerin, ecdadın kanıdır. 

Cephelerde düşmandan kurtarılan, verilmeyen düşmana sadece bir toprak parçası değildi. Gelecekti, geçmişti, candı, canadı, gençlikti. Türkün düşmana karşı verdiği bir zaferdi.

Bu vatan toprağında büyüyen her kişi bilir ecdadın verdiği savaşı. Genç sahip çık geçmişine, düşman çok sinsi pusuda her an bekler almak için bu cennet vatanı. 

Bilimde ilerleyen, ilimde ilerleyen Türk’e Türklük şanını daha da perçinleyen bu vatanda yaşayan idealist gençlerin elinde şimdi vatandır. Ey Şehitler! Rahat uyuyun mekânınızda asla izinizi bırakmaz, izinizde ayrılmaz bu gelecek.

Vatan sözleri yazımızın sonuna geldik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *