Categories
Ayrılık Sözleri

Veda Sözleri, Sevgiliye Veda Mesajları

Veda sözleri yazımızda sevgiliye veda sözleri, uzun veda mesajları, şehre veda yazıları, kısa veda cümleleri ve veda ile ilgili sözler bulabilirsiniz.

Veda Sözleri

Aslında bazı vedaların hiç edilmediği doğrudur. Çünkü bazen ne yaparsa yapsın veda edemez insan. Zamanın acısını dindirmediği, hiçbir şeye ilaç gelmediği vedalar için…

Sana olan sevgimi hiçbir yere sığdıramazdım ben. Kalbime, dünyaya, yerlere, göklere hiçbir şeye… Ama tüm yaşanmışlıkları kolayca sığdırdın sen hem de kısacık bir hoşçakalın içine.

Hakkını helal et dememe bakma sen, hayatını haram edene hak helal edilir mi hiç!

Görüyorum gözlerin, kalbin, tüm benliğin kal diye bağırıyor sevgilim. Ah dudaklarınla kal demek bu kadar zor mu? Kısacık bir ana koskoca bir hayat konur mu?

Artık gücüm tükendi. Gidiyorum sevgili. Elimden de kalbimden de gelen tek şey, sadece elveda demek. Gecelerimin sonu gelmeyecek olsa da kalbim hep en derinden acısa da tek seçeneğim bu. Artık bu hayatta eksik kalan bir parçayım. Seni de eksik bıraktığım için paramparçayım.

Bizi gece ve gündüze benzettim hep. Birimiz gelse diğerimiz kaçıyordu. Ama umut dedim, umut var hayatta. Bilemedim ki kavuşmamız felaket olurdu. Elveda sevgilim.

Çok uzaklara gitsen de üzerinden çok fazla zaman geçse de yüreğin hep tek bir yerde ve tek bir zamanda kalır. Veda anı bu hayattaki en unutulmayacak andır. Hayattaki unutulmayan tek anımı en acı şekilde yaşattın bana. Artık vedalar bile uzak olsun sana. Kalbim çok acısa da sen bu hayatta veda etmeye bile değmeyecek olansın.

Sus diyorum kalbime, sus işte çıkarma sesini. Eğer seni bu kadar çok sevse kısacık bir vedayla çekip gider miydi?

Aslında vedalar tek taraflı görünse de hiçbir vedayı tek bir kişi hazırlamaz. Biri veda ederken diğeri o kişiyi veda etmeye iter. Çok uğraştım, çok emek verdim. Ama o kadar kuvvetli ittin ki beni, veda etmekten başka bir yol göremedim. Elveda severken gittiğim, elveda…

Sevgiliye Veda Sözleri

Vedalar çok acıtır doğrudur. Ama daha da acı olanı sürekli denemek ve sürekli yenilmektir. Bu sevda için hep denedim hep yenildim. En sonunda acı da olsa yenilmemek için vazgeçtim.

Aslında sen bana hiç gelmedin ki. Ben sana hep gel demek istedim ama beceremedim. Ne garip ki bana hiç gelmemiş olan sana git demek zorunayım. Hayallerimde olan ve her zaman hayallerimde kalacak olan sevgiliye, elveda.

Sadece sana veda etmiyorum. Seninle beraber gün ışığına, maviye, şiire, çiçeğe, huzura kısaca bu hayatta güzel olan ne varsa ona da veda ediyorum. Sen benim bu hayattaki rengimdin. Gittin, renklerimi de götürdün. Şimdi gelsen bile bende sana verecek tek bir renk bile kalmadı. O yüzden sonsuza kadar elveda.

Ölümün çeşidi olur mu? Olur elbet. Ölümün en acı şeklidir veda edilip de çekilen hasret. Yok bir çaresi, yok bir ilacı. Ah gönlümün baş tacı, sen gittin ben öldüm. Yalnız değil sensiz kaldığım için…

>Ayrılık sözleri< yazımız da dikkatinizi çekebilir.

Ayrılığı seçtin ama her şeyi almadın benden. Gözlerini bıraktın, anıları, hayallerin de burada işte. Ama ayrılıkta bunlar da kalmamalı. Tüm her şey senin yanında olmalı. O zaman acı çekmez yüreğim. Ancak o zaman tekrar sevebilir bu kalbim.

Aslında veda ettikten sonra düşman olmak önemli değildir. Önemli olan ve geri dönüşü olmayan nedir bilir misin? Pişman olmak. O pişmanlık ki ne çaresi vardır ne ilacı. O yüzden gitme be bahar gözlüm ne düşman olalım ne de pişman…

Bana göre veda etmen önemli değil. Veda bedenler içindir. Sen benim kalbimin en derinindesin. Kalpte olanlara veda olmaz ki. Sen veda desen de bu can bunu vedadan saymaz ki.

Şairler gibi olabilsek hayatta. En can alıcı sevdalara, en unutulmaz aşklara hep yeni mısralarla başlayabilsek. Ama olamayız maalesef. Artık yeni mısralar da yok, büyük aşklar da… Her şeyi veda denilen o kelimeye sığdırdın. Sanki hiç yaşamamışız gibi tüm her şeyi rafa kaldırdın. Yeni bir mısra olamadın da şiirleri bitiren bir elveda oldun bana.

Veda ederken sadece sen gitmedin ki benden. İnancımı, umudumu, geleceğimi de götürdün benden. Şimdi yeniye dair bir umudum kalmadı. En güzel dediğim anlardan ufacık bir zerre bile kalmadı. Şimdi nefes almak bile zor geliyor. Öyle kırdın, öyle ezip geçtin ki bu canı, çok acıyor.

Severek ayrılmak diye bir gerçek var ya hayatta. Biz de öyle diyelim kendimize. O zaman belki yeniden kavuşuruz, yarım kalan hikâyemizde tekrar mutlu oluruz. Sen benim veda edemediğim, elveda diyemediğimsin.

Artık bu şehirdeki tüm sokakları, sokaklardaki tüm evleri ezberledim. Sen gittiğinden beri tüm sokakları karış karış gezdim. Yakışmadı bize veda etmek. Kalplerimiz acı içineyken bırakıp gitmek. Vedalar da biter mi sevgili? Geri gelir mi mutluluk günleri?

Vedalara alışık yüreğim. Alışık da daha önce hiç böyle sevmemiştim. Şimdi çok iyi bildiğim bir duygunun nasıl da acemisiyim.

Veda sözleri yazımızın sonuna geldik.

6 replies on “Veda Sözleri, Sevgiliye Veda Mesajları”

Aşirette olsa bu ona baglanman için bir neden değil. İhanetini ispatla ve sonsuza kadar terk et..

Olay çok kötü ya kocan olan oc evlendi ve neden aldatıyor evlenmeseydi oc ya ağzımı bozdum. Kb sen en iyisi babasına söyle de böyle işte oğlun beni aldatıyor babası kaliteli bir adam sa zaten anlar olayı

Bir sorun yaşamıştır belki onu anlamaya çalış neden ayrıldığını ve neden böyle yaptığını onun elbette geçerli bir açıklaması vardır o ayrıldıysa ve üstüne gelip kapıya olay çıkarıyorsa vardır Bi önemli nedeni onu anlamaya çalış neden ayrıldığını sor o söyler zaten

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *