Categories
Doğa ile İlgili Sözler

Yol Sözleri, Yol ile İlgili Sözler

Yol sözleri yazımızda yol ile ilgili mesajlar, yolculuk ile ilgili sözler, sevgiliye yolculuk sözleri ve kısa yol sözleri bulabilirsiniz.

Yol Sözleri

Hayat uzun bir yol, gittikçe yorulduğumu hissediyorum. Dizlerimde derman kalmadı. Ta ki gözlerin aklıma gelene kadar. Bu yol beni sana götürür mü bilmiyorum. Ama tek başıma çaresizce yürüyorum.

Yollar insanı hüzünlendiren bir şarkı gibidir. Yollarda rüyalara dalar kavuşacağın anı sabırsızlıkla beklersin. Tıpkı seni beklediğim gibi.

Yollara vurgun bir hayatım var. Kah orda kah buradayım. Yollara dayalı bir ömür biter mi? İnan sevgilim yollar bitmiyor ama sana olan hasretim gün ve gün artıyor.

Senin ile yollara revan olmak vardı. Kafamızın estiği yere gitmek, istediğimiz yerde konaklamak. Sadece sen ve ben. Yollar girdi şimdi aramıza. Sen taa orda ben ise kayıplarda. Belki bir gün buluşuruz o ilk konakladığımız yerde.

Yollarına hasret kaldım sevgilim. Senin gidişinle yolların da önemi kalmadı. Gözlerim yollarda seni beklerdim hatırladın değil mi? Şimdilerde ise gözlerim kapalı hayallerimde rüyalarımdasın.

Hayat bir yol gibi, insan konaklayacağı yeri iyi seçmeli. Yola çıktıklarının kıymetini bilmeli. Çünkü yol arkadaşlığı öyle güzeldir ki? Bir daha o an ve o at gelmez.

Yola kim ile çıktığın önem taşır. Ya seninle yolun sonuna birlikte gelir. Ya da yolun yarısında senden ayrılır. Arkadaşını dostunu iyi seç ki, yolu seninle tamamlayan olsun.

Yolda karşına çıkanları sakın seçme. Seninle o yolu tamamlayanları elini tut. Çünkü o yolda seninle birlikte tüm zorluklara karşı durdu. Sakın yoldakileri yolda bulduklarına değişme.

Bu yolların biteceği yok. Sana giden yollar hep karanlık. Ne zaman o yola girsem önüme bir engel çıkıyor. Kaldır artık yolundaki tüm engelleri. Bırak gelebileyim kalbinin açtığı o çiçekli yola.

Yolların gittiği yerdi seni görmenin hayali vardı. Kah gündüz yol aldım. Kah gece. Ama bir türlü bitiremedim sana gelen o uzun yolları. Bitmiyor geçmiyor sana gelen yolların uzunluğu. Ya sen çok uzaktasın ya da ben sana gelirken kayıp bir yoldayım.

Yolculuk ile İlgili Sözler

Yollarına vurgun biri olarak yazıyorum sana bu satırları. Sana kavuşmanın hayalini kurarken içim kaplayan heyecanı anlatmanın imkanı yok. Seviyorum seni yollarımın sonundaki mutluluk hazinesi.

Bir gün yollara düşersen beni unutur muydun diyordun. Şimdi senden ayrılalı epey zaman oldu. Yüzünü unutsam gözlerin gelir kalıma. Korkma ben seni mıh gibi aklıma yazdım. Yollar ne ki. Uzak bir diyarın örtüsü.

Kalbimin derinliğine inen yol haritası senin ellerinde değil mi? İşte o haritayı ister parçala istersen hazineye giden yol olarak işaretle. Ben sen o yolun bitiminde hep bekliyor olacağım.

Hangi yol böyle uzun olabilir ki. Bitmiyor yolların uzunluğu. Gittikçe yeni bir yol çıkıyor karşıma. Biraz duygusalım doğru. Çünkü özledim. Kaç yıl oldu gözlerin gözlerime değmeyeli.

Yol haritam sensin. Beni hazineye ulaştıracak olan senin gözlerin. Bu yolda yanımda olduğun sürece ben hep güçlü hep onurluyum. Yollar bize devran biz yollara.

Ey yollar, ey yollardaki geceler. Ben yolları gündüz gidiyorum. Çünkü gece olunca hüzün basıyor gözlerin geliyor aklıma. Ne yapsam unutamıyorum. Çünkü sen unutulmayacak kadar özelsin.

Yollardaki ağaçlar seni hatırlatan eşsiz bir derya gibi. Yaz mevsiminde gelinliğini giymiş sen gibi. Her şey sen gibi, Bak yoldaki yemyeşil çimenler sen gibi. Bu yol bitmeyecek. Galiba her şey sen gibi.

Yollardaki dağlar ne kadar heybetli görünüyor. Tıpkı sana olan aşkım gibi. Benim aşkım aşılmayacak bir dağ gibi. Korkma unuturum diye. Ben gittiğim bu yollarda çantama tek bir şey koydum. Oda senin sevgini.

Yolların bitmesini bekleyen ben, Yollarda karşıma çıkan engelleri tek tek aşan ben. Sana gelmek için dağları yıkan gene ben. İşte böyle seven böyle arzulayan ben. Az kaldı bekle geliyorum sevgilim.

>Gitmek Sözleri< yazımız da dikkatini çekebilir.

Anla beni gitmek zorundayım. Yollar bitmese de varmak zorundayım. Yollar beni sana geri getirecektir. Senin yapmak gereken ise sabır etmektir.

Yolların uzunluğuna bakma. Sana gelmenin anı çok kısa. Bitecek hasret yollar kavuşturacak. Unutma benim yollarım hep sana çıkar. Son virajım son düzlüğüm sensin gözlerin.

Ela gözlüm ben bu yerden gidersem, ağlama sakın. Bak bu yollar bizi birbirimize kavuşturan tek değerimiz. Bu yol beni sana seni bana kavuşturacak. Sabır etmek bize yaraşır. Gözlerin gözlerimde ikan gurbetlik koymaz. Sabır et güzelim kavuşma anı yakın.

Kısa Yol Sözleri

Yollar beni senden uzaklaştırdı diye düşünme. O yollar bir gün beni sana kavuşturacak. Kalbim titret gözlerim yaşlı olsa da, sana kavuşmanın sarılmanın günü yakın.

Çiçekler gibi özel sevgilim. Yollar ayırsa da beni senden, yüreğimdedir gözlerinin büyüsü. Kalem tutmaz ellerim bu yollar yüzünden. Gitmek zorunlu olsa da yanına kalmak bir ömür olacak.

Yollara çıktığım günden beri seni düşünmekten başka şey düşünemedim. Yollar bitmiyor her bitişte yeni bir yol çıkıyor. Ama korkma sevgilim benim yolum hep sana çıkıyor.

Yol Sözleri

Yol yakınken senden vazgeçeceğim. Boynu bükük bir sevgili olmaktansa, sensiz bakacağım yoluma. Dimdik ve umursamazca. Ve bir gün beni ağlatmayan, mutlu eden bir sevgiliye rastlayacağım yolumda. Beni seven, vazgeçmeyen yarı yolda bırakmayan.

Aşk insana yol arkadaşı değil, hayat arkadaşı bulmaktı. Sorunların üstesinden gelecek, tek başına olmadığını hissettirecek. Sırtını yaslayacağı bir dağa sahip olmasını öğretecekti. Ama olmadı.

Uzunca bir yol vardı önümde ve ben bu yola kimle çıkacağımı bilmiyordum. Ve hala bu yolda yalnız yürüyordum. Kendi hislerimle ve kendi yalnızlığımı yanıma alarak.

Öyle yollar var ki hayatta. Bazen bu yollarda insanı kendi gölgesi bile yalnız bırakıyor. Bu yollar karanlık ve puslu. Bu yollar insana zor anlarda hep yalnız başına olduğunu bir kez daha hatırlatıyordu.

Giderken yollarda acı duydun mu? Gittiğine peki pişman oldun mu? Ben seni düşündüm hep. Belki döner ve gelir dedim. Benden vazgeçmez. Ama vazgeçtin ve yanılan yine ben oldum.

Sevgini kalbimde hissetmek istiyordum. Baktığım tüm yollarda seni görüyor ve gelir diyordum. Her yerde sen vardın. Ama sen gelmiyordun.

Birazdan çıkacağım bu garip yolda yalnız olduğumu bilmek üzücü. Seni burada bırakıp giderken bir daha gelmeyeceğimi bilmek üzücü. Başımı göğsüne yasladığımda söyleyemedim gideceğimi. 

Her yolun bir sonu vardır. Benim içinde senle yürüdüğüm yolun sonu gelmişti. Sana söyleyemedim. Bittiğini. Sessizce gittim senden ve bir daha hiç gelmemek üzere. Yolum uzundu. Senden gitmek uzun sürdü.

Yollar uzak, gece karanlıktı. O gün tüm yollar benim için kapalı gibiydi. Çünkü sensiz bir hiçtim ben. Yürüdüm yürüdüm. Bitmedi yollar. Ve tüm yollar yine sana çıkmıştı.

Hayatımızın yörüngesinde yolları belirlemek vardır. Doğru yola çıkmak, doğru kişiyle çıkmak ve yolu sonlandırmak. Sahi sen o doğru kişi misin? Doğru yola çıkılan o kişi sen misin?

Uzun yola çıkan kişilerin arkasından su dökülürdü eskiden. Peki neden yapılırdı bu. Hemen gitsin diye mi? Yoksa hemen dönsün diye mi. Benim arkamdan kimse su dökmemişti. Ya gitmemi istememiş ya da dönmemi istememişlerdi ve ben bunun nedenini hiç anlayamadım.

Karar verdiğimde kendime bir yol çizerim ve bu yolum asla değişmez. Bu insanın kendi isteğini yapmasındandır. Bu nedenle gezgin derler bana. Giden ve gittiği yerden geriye asla dönmeyen.

Hiç kimse anlamadı canın gittiğini benden. Ben anladım ve ellerimle uğurladım. Benim canımdı o karanlık, bilinmeyen, ıssız yollara tek başına bensiz giden. 

Ey güzel yanım benim ey merhametim. Bırak gitsin. İsterse geri gelmesin. Artık sende yoluna yalnız bakarsın. Onu düşünmeden daha rahat yaşarsın. Bir eksik olur düşüncelerin. Acıların. Belki yalnızca hasret çekersin. O da gün gelir biter. Aşkından ölmektense sadece hasretiyle ağlarsın.

Zor olan yollar insanı doğruya götüren yollardır. Ama bir yolda ilerlemek kolaysa bil ki o yol seni doğruya götürmüyordur. İyiye doğru yol almak hiç kolay değildir çünkü.

Sevgiliye Yol Mesajları

Yollar, bana nedense hep acı veriyor. Sevdiklerimi uzakta bıraktığım için mi acaba. Yoksa bana gelen yolda sevdiklerim olmadığı için mi. Yoksa gideceğim hiçbir yolun beni sevdiklerime götürmeyecek olmasından mı?

Yolun sonunda sevdiklerin yoksa o yolu yürümeye değer mi acaba. Giderken bir amacı olmalı insanın. O yolu gitmeye değmeli amacın. Ya seni sevdiğine götürmeli o yol, ya da sevdiğini sana getirmeli.

Bırakıp giderken arkasına bakmadı. Ben kaldım yolun ortasında bir başıma. Hiç düşündü mü acaba o yolun beni nereye götüreceğini. Beni oraya kendisinin getirdiğini unutmuştu o an. Ve ben yapayalnız kaldım ve hala yalnızım.

Bir yola çıkmadan önce seni o yolun ayrımına kimin getirdiğine iyi bak. Eğer o kişiye karşı hata yaptıysan yolun mutlaka bir gün o kişiye çıkacaktır. Eğer o kişi sana hata yaptıysa onun da yolu sana çıkacaktır. 

Ona giden yollar mı bu kadar uzundu yoksa ben mi onu gözümde bu derece büyütüyordum. Bir gün bana gelmesini beklemek yerine ben ona gitmek istiyordum. Ve hala ona ulaşmak için yol arıyordum.

Karanlık bir yolun ortasındayım şimdi ve dört yanımda kara bulutlar var. Bu durumdan kurtulmak için ise hangi yolu tercih edeceğimi bilmiyorum. Sen gel ve beni kurtar bu yoldan. Ya gökyüzüne bulutların üstüne çıkar ya da beni bu dünyadan al.

Dikenli bir yolda tek başına yalınayak yürümek gibiydi seni sevmek. Ben bu duyguyu sende yaşadım. Sen bana acımasızca davrandın. Ne gözyaşımı sildin ne de beni sevdin. Şimdi bakıyorum da geçmişe neden yapmışım diyorum. Boşa yürümüşüm o yolları. Değmeyecek biri için, değmeyeceğini bile bile.

Ben karanlıklarda tek başıma beklerken, sen aydınlık yollarda yürüyordun. Nedendi peki bu adaletsizlik hep seni bekleyen ve özleyen olmak. Sen mi yapmıştın bunu bana yoksa bu benim kaderim miydi? 

Yol değildi insanı yoran. Yolun uzun olması hiç değildi. İnsanı asıl yoran yolun sevdiğine çıkmayacak olmasıydı.

Yol sözleri yazımızın sonuna geldik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *