Categories
Güzel Sözler

Huzur Sözleri

Huzur sözleri yazımızda huzur ile ilgili sözler, kısa huzur mesajları ve huzurla ilgili sözler bulabilirsiniz.

Huzur Sözleri

Boynunu koklarken hissettiğim huzuru seviyorum. Kollarında uyumayı seviyorum. Gözlerinde kaybolmayı seviyorum. Ben en çok senin yanındaki kendimi seviyorum.

Dünyada ki en kötü his belirsizliktir. Sen gittiğinden beri, geri dönüşünün belirsizliğini yaşıyorum. Bir daha dönmeyeceğini de bilsem, bu bile bana huzur verecek.

Huzurun kokusu kimine göre denizdir, kimine göre anne karnı, kimine göre parmaklardaki sembolik iki halka. Bana göre ise, tek başına oturmak düşünmek ve anlamaya çalışmak. Tek kaldığımda hayatımdaki yanlış insanlardan kurtuluyorum. Hataları ayıklayıp, rahat bir nefes alıyorum. Düşünmek için zaman buluyorum.

Hırsız gibi girdiğin kalbim, sensizken çok mutlu çok rahat. Huzur dedikleri şey, senin bende açtığın derin yaraların gidişinle deva bulmasıymış. Ben artık huzurluyum.

Huzurlu olmak isteyen herkes; eşini ve işini çok iyi seçmeliymiş. Ben ise hayatımdaki hiçbir seçimimi doğru yapamadım. Belki de bu huzursuzluğu kendim kendi ellerimle yarattığım için en derin pişmanlıkları kalbimde hissettim. 

Sen huzuru bulduğun yere; bana ve bize uzak durmayı tercih ediyorsun. Araya mesafeler koyup, mecburiyet başlığı altında bize sunuyorsun.  Neler hissettiğimi bilmiyorsun. Bana zarar verdiğini, bana haksızlık yaptığının farkında bile değilsin.

Herkesin huzurdan anladığı başkadır. Benim ise sadece sensin. Bir de kimseye muhtaç olmamak en büyük huzurdur.

Geceleri yastığa başını koyduğunda, hiçbir şey canını sıkmıyorsa, gönül rahatlığı ile uykunun kollarına bırakabiliyorsan kendini huzurlusun demektir.  Hep bu duygu ile uyu. Hem bu duygu için çalış.

Şarkıcı ne güzel söylemiş “Gitsem huzuru koklasam Ege’de” derken. Gerçekten de huzur, denizdir. Bilenler bilir. Alıp başını gitmek, uzak diyarlarda bir deniz kenarı da yaşamak en büyük huzurdur. Yaşamasını bilene.

Günaydın huzurum. Senin için omlet yaptık. İki bardak çay koydum, tavşan kanı. Sımsıcak ekmekler aldım fırından. Zeytinler tam senin sevdiğin gibi, reçelleri ise kendim yaptım. Sen sadece gözlerini aç, yeni bir sabaha. Ben bu sabaha da yepyeni bir gözle sana bakmak için en güzel hazırlıklarımı yaptım. Seni çok seviyorum. Seni her şeyden çok seviyorum.

Biz, ki âşık yalnız balıktık. Bizi bir akvaryuma koydular. İçimize rengârenk taşlar koydular. Şimdi ise bizi ayırmak istiyorlar. Balıkların huzur verici dünyası onlara dar gelmiş. Oysa biz o akvaryumu okyanus gibi görmeye alışmıştık. Biz birbirimizin kokusuyla huzur buluyordum.

Huzur ile İlgili Sözler

Bir parça ekmek, eski bir gelinlik, ikinci el döşemelikler. Bizi mutlu etmeye yetiyordu. Çünkü orası bizim evimizdi. Orada huzur kokuyordu tüm odalar. Orada sevgiden başka hiçbir şey yoktu. Şimdi ise evimizin yerine oteller yapmışlar, çevresine çok katlı binalar yapmışlar. Her şeyi lüks ve konforlu hale getirmişler. Ama bir daha aynı huzuru gelen kimseye verememişler.

Sen benim dört kişilik aileme beşinci kişi gibiydin. Kolların güven, omuzların huzur doluydu. Sen bana sıcaklık veren tek insansın.

>Mutluluk sözleri< yazımız da dikkatinizi çekebilir.

Huzur mu istiyorsun? Git al bir abdest, dur secdeye. İki rekât namaz kıl. Rabbine dön, ona yalvar. Ona şikâyet et seni üzen insanların. Sonra kalbinde açılan kapılara sen bile şaşıracaksın. Olmaz denen şeylerin olduğunu sen de göreceksin. Ne demiş kitapta Yaratan Rabbinin adıyla oku.

Anne olmadan önce, bir bebek kokusunun böyle bir etkisi olduğunu bilmiyordum. Anne olmadan önce, bir insana bu kadar uzun uzun bakmanın mümkün olmadığını bilmiyordum. Şimdi dünyanın en güzel, en huzurlu hissini yaşıyorum. Annelik hissini, kalbimin en güzel köşesinde yaşıyorum. En güzel iyikim, en büyük duam; bebeğim iyi ki varsın.

Bir psikolog koltuğunda; gözlerimi kapatıp, en derin düşlere dalmam istenmişti benden. Ben ise, bu huzurlu düşler odasında çocukluğuma inmiştim. Annemle birlikte bir yerlere gidiyorduk. Elimde susamlı  bir simit vardı. Babam o gün bana bisiklet alacaktı. Eve geldiğimizde bahçede bisikletim, masada taze ekmeğimiz vardı. Ertesi gün babam ölmüştü. Ama o gü, benim son çocuk ve son huzurlu gecem olmuştu. Hiçbir zaman o son çocukluk günümü hafızamdan çıkartamamıştım.

İyi bir arkadaş, dünyadaki en güzel akrabadan bile güzel hisler yaşatır insana. En sevdiğim dostum, kardeşim, ailem… Huzurlu dünlerim, ümitli geleceğim…

Evlilik, iki insanın huzurlu bir yastığa baş koymasından ibarettir. En huzurlu iyikim… İyi ki bu güzel yuvayı kurmayı bahşettin bana. Birlikte nice yıllarımız olsun.

Bugüne kadar sıktığım hiçbir parfüm senin kadar güzel kokmuyor. Çünkü hiçbir parfüm senin verdiğin huzur gibi güzel kokmuyor.

Canım, heyecanımız her zaman ortak olsun. Birlikte huzurlu bir yuva kurarken, bizi güzel dünler aydınlatsın. Ben kendi içimdeki karanlığa bir ampul yaktım senin sayende. Sen de bir mum yak benimle güzel gönlünde.

Bir arabaya binsek seninle, deniz kenarında yolculuğa çıksak, radyoda hafif bir müzik çalsa… O yol hiç bitmese, ben bazen uyuyup uyansam, sen üzerine hırkanı örtsen, birlikte yepyeni sabahlara gözümüzü açsak, huzurlu rüyalarda bile buluşsak… Gerçekten ben seninle hayal kurarken bile mutluyum.

Huzur sözleri yazımızın sonuna geldik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *