Categories
Kahve&Çay Sözleri

Kahve ile İlgili Sözler

Kahve ile ilgili sözler yazımızda kahve ile ilgili en güzel sözler, kısa kahve sözleri ve kahve mesajları bulabilirsiniz.

Kahve ile İlgili Sözler

Kahveye bakarsın karadır ama çoğu insandan daha fazla ışık katar insanın yaşamına.

Benim kahveye olan tutkum, senle içtiğimiz kahveyle başladı.

Karşılık kahve içebileceğin dostların varsa bu hayatta, seni hiçbir şey üzemez.

En kötü tada sahip kahve bile, ortalıkla hiç kahve olmamasından çok daha iyidir.

Bir kere olsun hayata dışarıdan bakmayı deneyin ve üç şeyin çekilmez olduğunu görün; ılık bir şarap içmek, heyecandan yerinde duramayan kadın ve soğumuş bir bardak kahve.

>Çay ile ilgili sözler< için tıklayın.

Kahve dükkanlarının önünden geçerken ortalığı kaplayan kahve kokusunu, dünyanın en güzel kokusuna bile değişmem.

Kalabalıkta oturuyorsan, hiç çekinmeden çay söyle, biri biter diğeri gelir. Yalnız kaldığında ise kahve söyle azar azar iç ki yalnızlığına eşlik etsin.

Öyle bir kahve içeceksin ki tadı başka bir şeye benzemesin. Öyle ki, gecenin karanlığı kadar siyah, bir kadının bakışı kadar sıcacık olsun.

İnsanların hayatlarında enteresan zamanlar vardır. Bir şarkı açıp, taze bir kahve yapıp, koltuğuna oturup sadece susmak ister.

Taze bir kahvenin yeri farklıdır mutlaka ama, eğer sevdiğinin elinden o mutlu günde içtiğin kahvenin tadını hiçbir zaman alamazsınız.

Bazı kahveler vardır ki, yapması meşakkatlidir. Baştan savma yapmaya gelmez. Ne kadar çaba verirsin tadı o derece güzel olur. İşte Türk Kahvesi bunların başında yer alır.

Kahvenin tadına hiç pişirilmeden önce baktınız mı? Çok acı bir tadı vardır. Lakin bir dost elinde pişirilen kahvenin tadı gibisi yoktur.

Kahve Sözleri

Bitecek her şeyin sonunda ufak kırıntılar mutlaka kalır. Ekmek poşetinin içinde kırıntılar, kahve kavanozunda kahve parçacıkları ve insanların içinde geçti denilse de kalan acı.

Bir kahvenin insana verdiği lezzet, kahveyi yanında bulunan dostuyla içmesine bağlıdır. Kimi kahveler zehir gibidir, kimisi ise tatlıdır.

Kahve içmek sadece onun tadına varabilmek değildir. Kahve bir kültür başkentidir. Her ülke kendi kültürünü yansıtmıştır.

Kahve deyip geçmemek lazım, bazen bir kahvede kaybolursunuz, bazen umut bulursunuz.

Sohbetler kahve eşliğinde, kız istemeler kahve eşliğinde, yalnızlıklar bile kahve eşliğinde güzeldir.

Senden sonra her şey yavaşça değişti, benden uzaklaştı, tıpkı bir fincan kahvenin bardakta kendiliğinden soğuması ve tatsızlaşması gibi.

Fal bakmak için mi kahve içmeye gidilir, yoksa kahve içildikten sonra öylesine mi fal bakılır. Kısır döngü içinde kıvranan bir kısır döngü gibi.

Bir hayalim var. En sevdiğim iki şeyi bomboş bir sahil kenarında bir araya getirmek. Biri içmekten asla bıkmadığım kahvem, diğeri eşsiz güzellikler içindeki sen.

Sabahları uyanınca elimi yüzümü yıkamadan önce, gider kahvemi demlerim. Sonra kitabımı elime alır hayal dünyasında gezmeye devam ederim.

Nice zamanlar vardır, insanın acısının arttığı, en mutlu anlar vardır. Bir kahve bunların hepsinin içinde nasıl barınabilir?

Bir fincan kahve aslında göründüğünden çok daha farklı anlamlar ifade eder. Bir dostluğun başlamasına vesile olabilir, mutlu bir anın keyfini çıkarmanı sağlayabilir veya bir arkadaşınla dertleşmene ortak olabilir.

Bu dünyada değer verdiğim birtakım şeyler var. Onlar olmadan ne kendimi geliştirebilirim ne de bazı şeyleri unutabilirim. Bunlardan biri hayallerimdir, diğeri ise hayalleri kurmamda bana yardımcı olan taptaze kahvemdir.

Yalnızlığı bütünü ile yaşadığım an, kafede garsonun bana gelip ne içersiniz diye sorduğu zamandı. Çay mı kahve mi diye soracağım kimsem yoktu. Zaten gerisinin de bir önemi yoktu.

Dünya var oldu, belki bir gün yok olacak ve dünyadaki hiçbir varlık yaşamını sürdüremeyecek. Ve hiç kimse bir daha bir fincan kahvenin kokusunu duyamayacak.

Kahve ile ilgili sözler yazımızın sonuna geldik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *