Categories
Anlamlı Sözler

Değer Sözleri, Değer ile İlgili Sözler

Değer sözleri yazımızda değer ile ilgili sözler, sevgiliye değer sözleri, değer vermekle ilgili sözler ve kısa değerli mesajlar bulabilirsiniz.

Değer Sözleri

Değer verilecek insan özenle seçilmediler. Değer ağırdır. Her insan verilen değeri taşıyamayabilir. Size değer vermeyen, sizi gözden çıkarmıştır. Değeri değer bilene verin.

Bazı insanlar bazı insanlara ağır gelir. Öyle değerlidirler ki, başkalarının elinde o değeri kaybederler. Âşık olacağınız insanı seçemeseniz de kaybedeceğiniz kişileri sevmeyin. İyi seçin ki sizin ona vereceğiniz değere layık olabilsin.

Değer verdikçe bozulan insanlar var. Siz ona değer verdikçe o her yaptığını doğru sanıyor. Halbuki siz onu sevdiğiniz için her yaptığına doğru gözüyle bakıyorsunuz.

Değer vermem ağır gelmişti. Davranışlarının doğru olduğunu kabul edip, en yapılmaması gerekeni ona en çok değer verenlere yaptı. Umarım bu hatasını en ağır şekilde ödemez.

Değer vereceğiniz kişileri iyi belirleyin. Ona verdiğiniz değer sizi mahvederken, onu değer verilmeyecek bir varlığa dönüştürebilir. Değer ağırdır, taşıyamayabilir.

Her insanın değer verdiği insanlar vardır. Fakat insan değer verdiği insanın gerçekten değerli olduğunu, onu kaybetmediğinde anlar. Verilen değere karşı yaptıkları onun gerçekten değerli ya da değersiz olduğunu ortaya çıkaracaktır.

Hayatta her şeyin bir değeri ve bir fiyatı vardır. İnsanlar arasında değer vermek ise o insani önemsemektir. Eğer insan önemsenmesine rağmen size önem vermiyorsa sizin için değerli olmayacaktır. Bu detay yaradılış özelliğidir.

Her insanın bir değeri vardır. İyi bir insan değerli bir insandır. Ancak kötü insan değersiz insan değildir. Onu kötü yapan belki de değer verdiği insanlardan yediği darbeler olabilir.

Yaşam anlatıyor insana değer verdiklerinin ne kadar acımasız olabileceğini. Bazen de gözüyle görmesini sağlıyor, değer verdiklerinin ne kadar değersiz olduklarını. 

Bazı duygular zamanla değişiyor. Eskisi gibi acımıyor insan, eskisi gibi değer vermiyor hatta. Çünkü yaşadığı tecrübe, gördükleri ve duyguları sayesinde şekilleniyor. Değer verdiği o kişinin aslında ne kadar değersiz olduğunu zaman gösteriyor insana.

Değer Vermek ile İlgili Sözler

Günümüzde değer vermek diye bir durum kalmadı. Zengin olmak yetiyor değerli olmak için. Bazen ise güzel olmak değerli yapıyor insanı. Ama kalbi güzel olan bir insanın değerli olduğunu hiç görmedim.

Değer verdiğiniz insanları, değer vermeyi bıraktığınızda daha iyi tanıyorsunuz. Ya daha değerli oluyor ya da hayatınızda hiç olmamış gibi. Sizi hakketmeyen insanlara değer vermeyi bıraktığınızda, gözleriniz daha aydınlık bakıyor geleceğe, daha temkinli ve daha az sorunla.

Hayattaki en özel duygu birine değer vermektir. İnsan sevdiği, kaybetmek istemediği ve önemsediği insana değer veriyor. Bu duygu yanıltıyor işte insanı, değer vermeye değmeyen insan yarı yolda bırakabiliyor seni. İçi yanmadan, gözleri dolmadan ve ardına bile bakmadan çekip gidiyor.

Hayatta iki duygu bitiriyor insanı. Güvendiği insanın yaptığı yanlış ve değer verdiği insandan aldığı tepki. Güvendiği dağlara kar yağan insan, değer verdiği insandan yediği kazığı unutamıyor.

Değer verdiğiniz insan ona verdiğiniz değeri anlamıyorsa ona ucuz insan muamelesi yapmayın. Değer vermeye devam edin ki onu ne kadar çok sevdiğinizi anlasın.

Sizi yapmış olduklarınızla yargılayan insan değerli bir insan değildir. Bu insan sinsi bir insandır. Siz o insana değer vererek, boşa kürek çekiyorsunuz demektir. Çünkü o sizi kendi duygularıyla değerlendirir.

Değersiz bir insan olmak, verilen değerin kıymetini bilmeyen insan olmaktan çok daha kalitelidir. Çünkü değer verilmeyen insan, içten içe düşüncelerini dışa vurandır. Ancak değersiz olduğunu belli etmeyen insan sinsidir, sizin yüzünüze gülerken arkadan kuyunuzu kazıyordur.

Kime değer verdiysem içinden bir akrep çıktı. Ben ona değer verirken o benim yanlışlarımı yüzüme vurdu. Şimdi hayatımda çocuğumdan çok değer verdiğim hiç kimse kalmadı. Değer veriyorum ve beni kırmıyor o.

Bazen acımak insana değer vermeyi sağlar. Bazen ise bir arkadaş ihtiyacı duymak değer vermeyi gerektirir. Ancak her insan buna değmiyor. Sizin ona vermiş olduğunuz değeri, kendisinin iyi oluşuna bağlıyor. Siz o üzülmesin, incinmesin diye çabalarken o ise gerçekten değerli olduğunu sanıyor.

Hayatta kaybedecek bir şeyi olan insanın hayatı değerlidir. Kaybedecek şeyi olmayan insan için her şey değersiz ve önemsizdir. Kaybedecek bir şeyi olmayan insanlardan korkun.

Kendini bilmek insanın değerini bilmesi demektir. Eğer bir insana kendini bil diyorsan sen ona değerinin derecesini de bildiriyorsun anlamına gelir. Kendini bilmeyen insanın senin gözünde değeri yoktur çünkü.

Bir insanın değerli olup olmadığını nasıl anlarız diye soruyorsanız, o insanın kendinden daha düşük seviyede olan bir insanla nasıl iletişim kurduğuna bakınız. Değerli insan sınıf ayırt etmez. Değersiz insan ise kendinden sınıf olarak altta olan insanlara ezici yaklaşır.

Değer vermek, sevmeyi hatırlatır. Fakat değer verdiğiniz insanı affetmek çok zordur. Değerini bildiğiniz bir insanın size yaptığı ihanet affetmesi en ağır olan duygudur. Değecek insanlara değer verin.

Size değer vermeyen insanlara haddini bildirin. Sizin ona verdiğiniz değerin karşılığını mutlaka alırsınız. Haddini bilmediğinde doğruyu yaptığını sanacak ve bu davranışa devam edecektir. Çünkü insanlar verilen değerin önemini bilmeden yaşar ve değer vermeyen insanların peşinde koşarlar.

Değer sözleri yazımızın sonuna geldik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *