Categories
Ayrılık Sözleri

İhanet Sözleri, İhanet ile İlgili Sözler

İhanet sözleri yazımızda ihanet ile ilgili sözler, sevgiliye ihanetle ilgili mesajlar 2021 ve kısa ihanet sözleri bulabilirsiniz.

İhanet Sözleri

Hemen hemen hepimiz bir kez olsun ihanete uğramışızdır. Yaş ilerledikçe Hayatı daha iyi anlar olduk. Anladık ki ihanet yavaş büyür, büyüdükçe de küçüğü de aynı görünür. İnsan yapısı gereği hata yapar.

Bazı hatalar affedilir ise yara olarak kalır içimizde. İhanet ise bir şeydir affedilmeyen. Seveceksek hakkını vermeliyiz. Acıtmadan sevmeli onu insanlardan kalacağımız için yapmak zorunda kalacağımız bile ihanet etmeden sevmeliyiz.

İhanet karakterden yoksun olan insanların ahlakıdır. Kirli kalpli insanların becerdiği en güzel işitir. Sıkılmadan bu işi yaparlar ve özür bile dilemezler. İhanet karaktersizlerin ahlakıdır.

Sevmediği halde sevdim diyenlerin işidir. İhanet biraz da bu işi yapanlar gibi sahte ve yalandır. Annem sürekli hiçbir şey yemiyorsun, kurudun kaldın deyip duruyor; benim ne kazıklar yediğimi kimse bilmiyor. Ben yalnız yaşamayı öğrendim. Öğrendiğinizde güçlü bir şekilde ilerleyerek gerçekleştirin.

Gittiğin yerde mutlu olmayı seçtin. İhanet ettin. Aldatmak ne kadar acı olsa da alıştığımız bir şey. Seviyorum dediği halde sevmeyen herkes sahte ve yalancıdır. Uzak durun. Böyle insanlar hiçbir şey hak etmiyor. Ne sevgi ne de saygı. Hiçbir şey. Birden fazla insanı iyi seçin. İyi gelen ki sevdiğiniz kadar sevilin. 

Bugün sana seni seviyorum diyen adam yarın terk edip gider. Aldatır, ihanet eder. Yilinda yolda. Ömrünü yapacakmiş gibi hayatımıza giren insanlar hayatımızdan ömür alarak giderler. Bu yüzden seveceğimiz kişiyi iyi seçmeliyiz. Sevmek için sevmemeliyiz. Sevgi saygı ile olur. Bu ikisi arasındaki dengeyi iyi kuramayan insan ihanet etmiş sayılır.

Yanımda diyenler ne kadar yanımızda? Seviyorum diyenler ne kadar seviyor? Peki ya hiç bırakmayacağım diyenler … Hangi cümle daha inandırıcı geliyor boyut? Kanmayın! Her şey biraz ihanet, biraz yanlış. Ben seni severken sen başka ellerde mutluluğu aradın. Gittin de mutlu mu oldun?

Kişi kendi yağıyla kavrulur aslında.  Oysa siz ihanet edenlerin yiyeceği bir ekmek bile yok. Ben seni çok kez affettim. Çok kez duydum bir daha olmayacak sözlerini. İhanet eden onu insan bir kere ihanet edince daha eskisi gibi olamıyor.

Affetmek bu saatten sonra Allah’a kalıyor. Veda etmesini bilmeyen onu insan hoşça kal, kendine iyi bak diyemeden gider. Veda etmek yerine ihaneti seçerler. Kendilerini bir daha gelmeyecek olan yere koyarlar ve giderler.

İhanet ile İlgili Sözler

Bu hayatta insana en çok ne dokunur bilir misin? Sen ona tüm hayatını hediye etmişken, onun başkasına hediye koyar. Sen onu severken o bırakıp gider. Bunun adı ihanettir. Bir defa aldatan kişiyi tekrar tekrar kullanma. Çünkü ihanet bir ruh hali değil bozuk bir karakterdir. Sen, sen ol hayatında kişiye kişiye yer verme! Ben seni sevdim. Sen beni sever gibi yaptın. Yalan söyledin

Sana sevgim fazla geldi ama sen bunu bile hak etmedin, ihanet ettin. Bugün varız yarın yok. Hayat çok kısa. Bugün benimsin diyen yarın bitti artık der. İhanet ettiğin günden beri ben de çok şeyler değişti. Belki farkındasın belki değilsin. Affet gidiyorum. Tokat mı sandın yoksa günah mı? Artık bedenimi unuttum, kalbimle yaşıyorum ve ihanetinin bedelini kalbimle çekişerek veriyorum.

Ben hayatla mücadele ederken sen kanayan yarama tuz basıyorsun. Seni affetmeyeceğim. İhanetin bedeli acı çekmekmiş. İnsan bu duyguyu bir kez yaşayınca bir daha kolay kolay güvenemiyor. Uğradıktan sonra affetmememiz bir konu olduğunu anlıyoruz. İnsan yaşamadan bilemezmiş. “ Kez sözler duyarız. Yemek hepsi tutulmayan sözlerdir. Sevgim sana ağır gelmeseydi sen benden gitmezdin. Sen bu sevgiyi hak etmeyecek kadar kalpsiz ve ruhsuzsun. Sana hakkım helal değil. Eğer bir insan sizi gerçekten seviyorsa sizden gitmez.

Onun gecenin sabahında düşler mi sevdiğini? Gidebilsem uzaklara, sevmesem seni, unutsam. Kafamda bitirdiğim gibi kalbimde de bitirsem seni, bana yaptığın ihaneti. Ne zaman seni düşünsem yaptığın şerefsizlikler geliyor aklıma. Unut diyorum yapabilirsin diyorum ki kendime.

İnsanın kendini teselli etmek zorunda kalması ne acı. Bir daha girmeyecek üzere çıktın hayatımdan. Seni benim gibi seveni bulamazsın. Kime gidersen git onlara da ihanet gözüyle bakacaksın. Karaktersiz bir insan olduğunu meğer ne kadar geç anlamışım. Senin sevgin yalan. Göz yaşlarını kendin silmeyi öğrenildi çünkü artık tek başınasın.

Tek başına uzun bir yolculuğa çık. Yalnız olmadığını işte o anlayacaksın. Hayatta her şey gelip geçici. Dostluklar yalan, sevgiler sahte, ilişkiler berbat. Kaderine gülümse. Kimsenin seni ağlatmasına, üzmesine, kırmasına izin verme.

Şen güçlüsün. Allah kimseye dayanamayacağı kadar yük vermezmiş. İstediğin zaman yapamayacağın bir şey yok bunu unutma. Kaderinle yüzleş. Herkes gittiği yerde mutlu olmayı bilsin. Sen senin gibilere layıksın. Sevgiyi hak edemeyecek kadar yalnız kal. Yalnız kal ki bana yaptıkların, yaşattıkların aklına gelsin.

Yazık bana ki seni sevmişim, sana güvenmişim. Her şey de seni görüyorum. Seni unutamıyorum. İhanet ettiğin günden beri seni unutmak istiyorum.

İhanetle ilgili sözler paylaştığımız ihanet sözleri yazımızın sonuna geldik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *