Categories
Damar Sözler

Hayal Kırıklığı Sözleri, Hayal Kırıklığı Mesajları

Hayal kırıklığı sözleri yazımızda kısa hayal kırıklığı mesajları, hayal kırıklığı ile ilgili sözler ve hayal yıkan sözler bulabilirsiniz.

Hayal Kırıklığı Sözleri

Güvendiğim dağlara o kadar kar yağdı ki, artık dağdan da ümidimi kestim, güvenmeyi de bıraktım.

Sürekli insanlara güvenip güvenip hayal kırıklığı yaşamaktan dersimi alamıyorum yinede.

O kadar çok yanılttılar ki bazıları beni bütün bedenimle kırgınım herkese. Bu da kolay kolay geçmez, atlatılmaz.

Seni affettim ama kalbime açtığın yaranın izi hep kalacak.

Gönlümde koca bir delik. Ne dikiş tutar nede kalıp. O kadar darbe aldım ki dostlardan bunu anlatmaya ne dil yeter, ne de yürek.

İnsanı öldüren açlık, susuzluk veya evsizlik değildir. İnsanı içten içe bitiren, eriten derinden incinmesidir.

Ne dostuma kızıyorum, nede arkadaş bildiklerime asıl kendime kızıyorum nasıl bu kadar yücelttim, değer bilmezleri.

Kişinin en büyük hayal kırıklığı, kendi beklentilerini yerine getiremediği zamandır.

 Hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsan kimseye değerinden çok anlam yüklemeyeceksin ve hayal kurmayacaksın.

Ne zaman ki birine çok değer versen ve ümidini birine bağlasan, sonun hayal kırıklığı olacak bunu unutma!

Oysaki ondan bunu beklemezdim! Sözünü ne zaman duysanız yaşanmış bir hayal kırıklığı vardır ortada.

Koşulsuz güveneceğiniz bizi yaratanken ona güvenmeyip yaratılana bel bağlarsanız, başınıza geleceklerden de hiç şikâyetçi olmayın boşuna!

Beyaz eşya alırken, ev alışveriş yaparken satıcılar ürünleri satmak için o kadar tatlı dilli ve nazik konuşurlar ki ama ürün alıcı tarafından alındıktan sonra kocaman bir hayal kırıklığı yaşanır çoğu zaman. Onun içinde söylenen söze değil yapılan işe ehemmiyet verin her daim.

Geçmiş hayatim, kocaman güvenmiştim kelimeleri ile doluyken, başka birine nasıl güven verebilirim.

Yaralarımı saracak doğru insanı ararken o kadar çok yara aldım ki. Her bulduğum eskisini arattı.

Ne yaparsanız yapın ama seven bir kadını sakın hayal kırıklığına uğratmayın. İşte o zaman ne kendinizi toparlayabilirsiniz, nede o kadın hışmından kurtulabilirsiniz.

Düşmekten korkmuyor, düş kurmaktan korkuyorum. Çünkü sonu hep hüsran, hep hayal kırıklığıdır.

Neden bu dünyada hep en güzel hayalleri kurduklarımız, bize en büyük düş kırıklığını yaşatır bilinmez.

Buda gelir, buda geçer diye diye kocaman boşluklar açıldı insan kalbinde.

Hayal Kırıklığı ile İlgili Sözler

Her hayal kırıklığından sonra yıpranmış bir kalp, yaşlanmış bir beden kalır geriye. Bedenin ve ruhun; tamir edilmesi ve her şeyin unutulması o kadar zaman alır ki bu acıdan sonra.

Nasıl ki bir binanın temeli sağlam olmayınca yıkılacağı aşikâr ise, büyük ümitlerle başlanan her ilişkinin de bir gün hayal kırıklığına dönüşeceği unutulmamalıdır.

Birini yarı yolda bırakıyorsan onun sadece hayallerini yıkmıyorsun, hayatını yıkıyorsun bunu unutma.

Nasıl ki can alınca katil oluyorsa insan, hayal kırıklığı yaşatmakta bir suçtur, cezasız kalmamalı asla.

İnsanın olduğu yerde mutlaka hayal kırıklığı vardır.

Kendi hedeflerine ulaşmak için çok çalışmalı ve gecesini gündüzüne katmalıdır insan yoksa kendi sonunu hazırladığı hayal kırıklığından kurtaramaz kendini.

O kadar çok kırıldık ki her şeyden artık kırılacak bir şey kalmadı geriye. Hayat koskoca bir ümitsizlik çukuru oldu adeta.

İnsan en çok severken hayal kırıklığı yaşar. Hayal kırıklığını en çok besleyen aşktır. Ne kadar âşıksanız o kadar hayaliniz kırılacak bu sonda.

Hayal kırıklığından sonra daha da güçlenir insan, hırslanır ve büyük başarılara imza atar.

Yaşattığımız her hayal kırıklığı bizim çocukluğumuzdan gelen, yaşanan bir olumsuz olaydan dolayı oluyor mutlaka. Çocukken bir şeyleri yarım bıraktığımız için, büyüyünce de ilişkilerimizi bir türlü rayına koyamıyoruz.

Hayal kırıklığı yaşatan kişi, insanın babası da olsa değişmez durum, kalp kırılmışsa yapışmaz parçalar artık birine kolay kolay.

Hayata dair o kadar anı, mutluluk ve umut biriktirmiş iken an içinde bunları yaşama durumu ve imkânı varken yaşayamamak, mutlu olamamak insana en büyük hayal kırıklığını yaşatır.

Neden hep dost kazığı yer ki insan. Hep güvendiklerimiz mi olmalı hayal kırıklığımız. Oysaki ne kadar gözü kara idik onlara karşı. Ne derlerse yapardık, onlara tapardık adeta.

Kalbimin her tarafı farklı bir melodi farklı bir sızıdır. İçimde dokunacağın her yer ayrı bir acı. O kadar çok ani kararlar aldım ki sevdiklerime dair, içim bitik, bir cam kırıklığı misali.

Bazen her şeye karşı nasıl sert bazı insanlar deriz. Ama aslında konuşunca yaşadıkları, yaşanmışlıkları onlara bunu yapmayı öğretmiş adeta. O kadar çok ummadık yerden darbeler yemişler ki sertleşmiş kalpleri.

Bazen insan en büyük hayal kırıklıklarının içinde hayat bulur. Gün doğmadan neler doğar kim bilir. Bu yaşanmışlıklarda yeni yaşantılar, yeni fırsatlar sunar çoğu zaman. Yeni aşklar çoğu zamanda bu dönemde çıkar insanın karşısına.

>Haksızlık sözleri< yazımız da dikkatinizi çekebilir.

Hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsan kimse ile ilgili çok büyük beklentilerde bulunmayacaksın hatta yeri gelecek kendine bile çok bel bağlanmayacaksın. Böylece hayalinde olmaz, hayal kırıklığından.

Her ne kadar ümitler edip umduğumuzu çoğu zaman bulamasak da, hayaller kurup hayal kırıklığı yaşasak da yine yaşama dört elle sarılmaya devam. Çorak tarlaya da su versen, eksen bir gün elbet hasat olacaktır. İnsanoğlu da ne yaşarsa yaşasın mutlu son nasıl olsa gelecektir.

Hayal kırıklığı sözleri yazımızın sonuna geldik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *