Categories
Duygusal Mesajlar

Hüzünlü Sözler

Hüzünlü sözler yazımızda hüzün dolu kısa sözler, hüzün ile ilgili sözler, anlamlı hüzünlü sözler, hüzünlü mesajlar ve hüzünlü yazılar bulabilirsiniz.

Hüzünlü Sözler

Aşk için yanmaktan daha acısı yok sanırdım. Oysa varmış. Aşk için yanmaktan daha acısı varsa o da yandığın kişinin bu yangını yok saymasıymış. Yanıp kül olsan da, yandığın kişi bunu görmüyorsa, işte bu en acısıymış.

Hüzünlü bir sonbahar günü gibi içim bu akşam. Öyle durgun, öyle sessiz… Hüznümü ben de sarı yapraklara yansıtabilseydim sonbahar gibi, hüznüm biraz olsun hafifler miydi?

Yalnızlık gelip geçicidir deme sevgilim. Sen gittiğinden beri yalnızlığım bakidir benim. Hiç beklemeyecek de olsan, beni unutup hayatına devam ediyor da olsan, hatta beni çoktan unutmuş da olsan ben yine de seni sevmeye devam ederim.

İnsanın canını unutulmak yakıyor en çok. Unutmam diye yemin edenlerin, sözlerine güvendiklerinin onu bir kalemde silebilmesi yakıyor en çok. Ne olursa olsun bitmeyecek sandıkları bittiğinde, dünya yansa yanımdan ayrılmaz dedikleri çekip gittiğinde canı yanıyor en çok.

Ağlamak çözüm mü gidene? Göz pınarlarım kuruyana kadar ağlasam da dönmezsin artık geriye? Öylesine silip atmışsın ki yaşanan her ne var ne yoksa. Unutmuşsun biliyorum, benden hiçbir iz kalmamış geriye.

Çocukluğuma dönmeyi nasıl da isterdim. Yeniden pazar sabahı izlediğim çizgifilmleri aynı zevki alarak izleyebilmeyi, sokakta su bile içmek için eve girmeden akşama kadar oynayabilmeyi, aile sofrasında sohbet ederek annemin pişirdiği yemekleri yiyebilmeyi… Ah bir bilsen, ne kadar isterdim.

Her şeyi unutur da bir tek ihaneti unutamaz insan. Söylenen yalanlar her yeni günde yeniden yakar canını. O güvendiğin insanın sana ihaneti, hiçbir zaman bırakmaz yakanı. Gün gelir her şeyi unutursun bu hayatta. Ama ihaneti asla.

Gidenlerin geride bıraktıkları umurlarında olsaydı, hiç bırakıp giderler miydi? Arkalarından ağlayanların sesini duysalardı, acaba dönerler miydi geri?

Ne zaman kendi halimde kalsam, bir yerlerde ağlayan bir çocuk var mıdır diye düşünürüm. Aç kalan bir çocuk var mıdır? Çocuklarını doyurmadığı için ağlayan bir baba var mıdır? Terk edilmişliğin acısını yaşayan bir genç kız var mıdır? Biraz da onlar için yanar yüreğim. O hiç tanımadığım insanlar için…

Bir çınar ağacı gibiydin. Öyle mağrur, öyle kendinden emin. Ne olursa olsun benim için orada olacak derdim. Her zaman benim, ölene kadar benim. Ama ne kadar da yanıldığımı, beni bırakıp gittiğin o gün öğrettin sevgilim.

Hüzün ile İlgili Sözler

Hayatı akışına bırakmak gelmiyor bir türlü elimden. Ne kadar boş vermeye çalışsam da sıkı sıkı tutunuyorum bir yerlerinden. Çabalamasam da olmuyor, çabalasam da olmuyor bunu görüyorum. Ama yine de mücadeleme devam ediyorum ruhumun en derininden.

Gelme artık bundan sonra ne olur. Yeniden yaşamayalım aynı duyguları. Yeniden sevme beni, yeniden öpme, yeniden koklama. Bir daha terk edilmeyi kaldıramam ben.

Ölümden başka gerçek yoktur şu dünyada. Aşk da gelip geçer, öfke de, sevinç de, hüzün de… Bir tek ölüm acısı geçip gitmez, kalır yüreklerde. Çünkü ölüme çare yoktur ve gerçek bitişi insanlara en iyi ölüm anlatır.

Bir çocuk gülümsemesinde, bir kuş cıvıltısında bazen de yağan yağmurun sesinde bulurum seni. Benim seni hatırlamam için öyle özel bir şeye ihtiyacım yok. Hayat sensin, gerçek sensin benim için. Hep vardın, hep de var olacaksın.

>Duygusal sözler< yazımız da dikkatinizi çekebilir.

Nasıl ki dünyada hayat olmazsa, güneş olmadan. Ben de yapamam, yaşayamam sen yanımda olmadan. Sensizliği düşünmek bile acıların en büyüğüdür. Ne olur, o acıyı yaşatma, çünkü inan ki yaşayamam.

Hüznümü elime alıp gitsem buralardan. Fark eder misin ey sevgili! Benden sonra hiç anar mısın beni? Der misin, buralarda hüznünü yanına yoldaş etmiş bir sevgili vardı diye? Der misin, ben kararttım hayatımı, benim yüzümden oldu olanlar diye?

Ölmek kolaydır. Her canlı ölümü tadacağına göre, bu dünyada ölmek en kolayıdır. Çünkü yapamayan olmamıştır bugüne kadar. Ancak yaşamak zordur. Hakkını vererek yaşayanı gören olmamıştır bugüne kadar.

Üzülmek neye çare oldu bugüne dek? Üzüldüğüyle kaldı terk edilenler. Üzüldüğüyle kaldı yalnızlar, ihanete uğrayanlar, ezilmişler, hor görülmüşler. Üzülmekle bu dünyanın hiçbir derdine çare bulunamadı bugüne dek.

Pusu kurar gözlerin, ne kadar kaçmaya çalışsam da yakalar beni. Kaçmak ne mümkün, deliler gibi tutuldum sana. Ama olmayacak biliyorum, sen istesen de, ben istesem de olmayacak. İki cihan bir araya da gelse, dünya tersine de dönse olmayacak.

Gitme desem ne olurdu diye düşünürüm hep. Kalır mıydın ya da beni de yanında götürür müydün? Yalnızlığı yaşamaz mıydım o zaman? Sensizliğin canısı canımı kor gibi yakmaz mıydı o zaman?

Bizi yarı yolda bırakanlar için mücadeleyi bıraksaydık, olduğumuz yere gelemezdik bugün. Gidenler gitsin, arkasını dönenler dönsün, yalan söyleyenler yalanlarında boğulsun. Biz dimdik yürürüz yolumuzda, isterse dünyanın en son günü olsun.

Hüzün var havada bu gece. O hüzün işte gözleri dolduran, şu şarkıları çaldıran, seni bana hatırlatan. O hüzün işte yalnızlığımı yüzüme vuran.

Hüzünlü sözler yazımızın sonuna geldik.

One reply on “Hüzünlü Sözler”

Damla damla yağar ya, hasretin yüreğime..
Damla damla akar ya, damarlarımdan özlemin..
Gözlerin gözlerimi hapsetmiş,
Senden başkasını göremez ya..
Kâbuslar o zaman başlar,
Terletir beni, geceleri..
Usul usul düşer ya kalbin okyanuslara,
Usul usul uçar ya ismin bulutlara,
Bir volkan gibi patlar, yüreğimi yakarsın ya..
Özlemler o zaman başlar,
Ağlatır beni, geceleri..
Birdenbire bulurum ya mehtapta anılarımı,
Birdenbire görünürsün ya yıldızların yanında,
Çalan her şarkı, seni hatırlatır ya.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *