Categories
Komik Sözler

Komik Sözler

Komik sözler yazımızda birbirinden esprili komik sözler, kısa komik yazılar 2021 ve küfürlü komik mesajlar bulabilirsiniz.

Komik Sözler

Sözlüye kalktığında soruları bilemeyen her öğrenci cevabı duyunca aynı şarkıyı tutturur: ‘ Biliyordum da o an aklıma gelmedi!’ Tabii yavru kuş, tabii; gelecek adresi bulamamıştır o; olsa mutlaka bulur ve gelirdi, anam!

Bana takı altın kutusunda sünger olup olmadığını söyle, sana hangi milletten olduğunu söyleyeyim!

Girdiği kabın her durumda mutlaka şeklini alan maddeye sıvı deniyorsa, girdiği vücuda kendi şekil veren rakıya heykeltraş Rodin mi diyeceğiz, mesela? 😛

İdam edilecek olsak ve sorsalar son isteğimi annem sürekli oluşturmak  için gayret sarf ettiği ‘uslu çocuk’ konseptinin bozulmasını o anda bile istemeyecek ve illa müdahalesini yapacaktır: ”O bir şey istemez amcası, evde her şeyi var!” Anne, her şarta format atan kişiliktir.

‘Anneeee! Kendi imkân ve tekniklerimle atomu parçaladım!’ diyerek tebrik beklesem, nafile! Annemden tebrik değil, ezelden ebede değişmeyen tekdir gelecektir: “Kör olmayasıca! Yine yerlere döktün değil mi?’

Bizim evde Arap kanalında maç izlemek evde bir yandan gerilimli ve diğer yandan kutsal bir iklim tesis ediyor ki maçı almamak mümkün değil! Ben her kritik pozisyonda nefessiz kalırken babaannem de spikerin her sözünde iki gözü iki çeşme ‘Âmin!’ diye diye ölüp bitiyor!

Karanlık yolda yürürken ses çıkarmamı anlayabiliyorum da karşıdan bir ses duyunca heykel kesilmemi hiç anlayamıyorum.

Çapkın bakışlarıma karşılık “Ne bakıyorsun lan öküz?!!” tepkisi almışsam karşı masadaki sarışın afetten ya bayanın gözleri bozuk yahut benim tipim! Birinci şıktan biz sorumlu değiliz ama ikincisi için aile şirketimiz yüzde bin beş yüz kusurlu sayılır!

İntikam soğuk yenen bir yemekmiş diye diye ona buna laf sokan 120 kiloluk kıza bir çift benim de lafım var: Dön de semerini kemir, anam!

Evde ayakkabıyla gezen yabancılar bizi anlayamaz! Bizi anlasalar bir şeyi anlayamazlar. Neyi mi? Tabii ki evden çıkarken unuttuğumuz bir şeyi almak üzere tekrar eve girerken ayakkabıları çıkarmayıp halıda emeklemeniz sonsuz zevkini ve maksat hasıl olunca alınan zafer keyfini!.

Komik Mesajlar

“Koskoca adamsın be! Milletin ekmeğiyle oynamaya utanmıyor musun sen?” deyince bizim fırıncı hoplata zıplata çevirdiği ekmekleri bırakıp elindeki kürekle niye beni koşturdu, anlamadım aga!  Lakin gelişinden anladım ki durum vahim, kaçma saatim!

Çin’de miting yapılıyormuş. Kavga çıkmaz mı? Çıkar tabii. De sorun şu: Kim kime vuracağını çözemediği için her defasında gerçek bir kavga yaşanamıyormuş!

Şu bizim karşı dairedeki beyefendi! Ne kılıbık bir tip lan öyle! Ne zaman bizim hanım bana balkonu yıkatsa, zavallım, çamaşır yıkamış da balkona asıyor oluyor! Cık cık cık!

Kaderin bir oyunu mu bu? En cool kızlar bile, çok değil, bundan 10–15 sene sonra soprano tonda “Odanı toplaaaaa!” ve “Tabağındakini hemen bitirrrr!” diye Hitler’in güncel son versiyonu olarak bas bas bağırıyor olması… Orhan Babaya haber salın, şarkıyı tazelesin!

Bizimkini nezle vurmuş. Sesi de hiç çıkmıyor. Hemen tavsiye yağmuruma tuttum onu. ‘ Nane limon… Sonracıma portakal ye bol. Taze meyve tüket…’ filan. En son bir tane daha ekledim: ‘Hazır sesin kesilmişken güzellik yarışmasına katıl! Mutlaka sen alırsın birinciliği!..” O an arkamdan bir hışımla neden terlik fırtınası başladı, hiç anlamadım! 😛

Trip atmasın, dırdır etmesin, hep elimin altında gözümün önünde olsun ve nazlı nazlı süzülsün istiyorsun, ha? Öyle de hanım mı olur be kardeş! Kadın dediğin zırıl zırıl ağlar, fırıl fırıl soprano bir sesle etrafında döner ve arada dayanamayıp bir güzel söver! Sövmesini bilmiyorsa çeşit çeşit trip atar. Böylece anlarsın yaşamayı! Hayır, pardon… Yani yaşamak diye bir şey de olduğunu!

O eski çağların büyük üstadı, yaşamın bütün sırrını çözmüş o filozof, gelmiş geçmiş en büyük en kezkin zekâ ne demişti ey kankalar? Hele bir kere daha anımsayalım: Evlenin, evlenin. Ya mutlu olursunuz yahut ‘Evlenmeeeeeeeeeeeeee! danışmanı’ 😛

“Ya benim olursun ya da kara toprağın!” demiştim; ufak bir ton farkıyla gerçeği yakalamış sayılırım. Eski manitamın evlendiği çocuğun adı Toprak da, kendisi esmer değil, kumral! 😛

Aslında her lafa verecek cevabım var ama lafın sahibi benden daha zengin çıkıyor hep, ben de cevabım hazırda dursun diyorum!

Düğünde geline veya damada takmak için aldığımız çeyrek altını iki günlük kutu dünyasında rahat etsin diye altına sünger koyan bir milletin çocuklarıyız biz.

Gencim dincim ayaklarına saçını başını boyayan amca, otobüste kalk da biz oturak modunda dik dik bakarken koleston kestanesini ne yapalım acep?

Komik sözler yazımızın sonuna geldik. Sizde yorum yaparak bildiğiniz komik sözleri yazabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *