Categories
Aşk Sözleri

Mesafe Sözleri, Uzak Mesafe Sözleri

Mesafe sözleri yazımızda mesafe ile ilgili sözler, uzaktaki sevgiliye mesafe mesajları ve uzak mesafe ilişkisi sözleri bulabilirsiniz.

Mesafe Sözleri

Uzaklık her zaman sorun olmakta ısrarlıdır. Bu uzaklık bazen sevginin bazen arkadaş sevgisinin ya da dost önüne set çeker. Ayrılık mesafenin karşı saldırısının bir sonucudur. Sevginin önüne set çekerek uzakta iki insanın birbirine olan sevgisini yitirmesine sebep olur. Aslında mesafe bir sevgi düşmanı, bir aşk katilidir.

Sosyal medyanın sosyal hayatı bitirmesi ve aşkların sosyal statü çerçevesinde yaşanmasıyla birlikte çağa uygun en büyük problem şu oldu: Mesafe. Bu mesafe illeti ilişkilerin millere taşınmasının en kötü soncudur. Zira her ilişki çok boyutludur. Her ilişkinin ses, görüntü ve aktivite kısmı olmazsa ilişkiler çalkantılı olur. Mesafenin ilişkilerde sorun yarattığı sahnede aktivite sahnesidir. Mesafenin başarılı aktiviteyi engelleme rolü ilişki öldürücüdür bu yüzden.

Acı ve ihtiras kendini göstermeye bayılır uzun mesafeli ilişkilerde. Tutunacak dal bırakmaz, acıda boğulmanıza seyirci kalır. Bir de kırar tüm kalemleri sevginin başarısızlığa uğraması için. Her sorunda ben buradayım ve bunu bitireceğim, der adeta için için. Bir şey de yapamaz âşık olan, âşık olunmuş, sevilmiş, sevilen ve sevilmek isteyen. Biçare hazin sona yaklaşırlar, umutsuzca.

Denemek yetmiyor bazen günümüzün ilişkilerinde, yan yana gelmek ve iki kalbin bir tencerede kaynaması gerek. Mesafe önemsiz midir? Önem mesafedir bence. Yani tutku bitmez mi millere hapsedilince ve kilometrelerce mesafede her adımda bir acı bırakılınca? Tutku dayanabilir mi buna? Bu yüzden önem mesafedir bence, sevgi ve tutku arasındaki acıların en az alana sığdırılması ve tutkunun, sevginin acıya baskın gelmesi için.

Her şey tamam biliyor musun Olric? Derdi efendi bence. Ve sonra da tek eksik mesafe be Olric, derdi efendi eğer yaşayaydı dostu. Dostunuzu hissederken, yanı başınızdayken mesafelerce uzaklık yaşamak acı, çok acı, efendim, derdi sonra Olric. Efendi ise ruhsal yakınlık bedensel uzaklıkla, bedensel yakınlık ruhsal uzaklıkla barınamaz, haklısın Olric, haklısın. Zira her uzaklık bir acıyı temsil eder. O acı da biten bir münasebetin sonuçlarını, derdi bence.

Uzak, ırak ve uzun mesafelerin yolcusuyuz biz. Düşünürsek, orta yolda bile buluşmamız elzem görünür. Namütenahi bir anlamsızlık var aramızda. Ona mesafe, uzaklık derler halk arasında. Ben eksikliğin silueti, derim. Dememle kalırım zaten. Eksikliğin silueti eksiltir bizi uzun mesafelerle, yavaş yavaş koparır bizin bağlarını, bir ben bir sen kalmadan da çekilmez ilişki sahasından acımasız eksikliğin silueti.

Gereksiz sözlere ne hacet. Bilinir ki sanal ilişkiler bitmeye mahkumdur. Mesafeli ilişki mi olur? Yanında olmayan birine nasıl güvenebilirsin ki zaten? İnternet varmış, arayıp sesini duyabiliyormuşsun. Boş laflar. Bir kere birbirine bağlanmak mümkün değildir bir alet aracılığıyla. Yani yalan sözler, yalan sevgiler, yalan gülüşler ve üzüntülerdir mesafeli ilişkiler.

Uzak Mesafe İlişkisi Mesajları

Ne mümkün yakalayabilmem mesafelerin getirdiği sevgiyi, aşırı uzak. Dokunmak hiç bu kadar uzak olmamalı bir ilişkide. Ne mümkün dokunmaksın ilişki yürütmek. Ya da düşünmek, düşünmek de imkânsız sanırsam, her kelimenin sevgilinin o narin ağız ve yüzünde ne tür bir şekil oluşturacağını düşünmek. Mümkünatı yok ne düşünmek ne de dokunmak ne mümkünken mesafelere göğüs germek.

Mesafeler iyi midir herhangi bir ilişkinin her döneminde? Yani o kadar aşık öldürmüşken kendini sırf dokunamayışından sevgiliye mesafeler yüzünden. Mümkün mü mesafelerin iyi olması sevginin safhalarından birinde? Bence mümkün. Her ilişkinin müddete de ihtiyacı vardır. Hayatın bir döneminde ayrı kalan iki tutkulu aşığın duyduğu özlem katlanmaz mı bu mesafe sayesinde? Katlanır, iki tutkulu aşığın sevgileri ve ilişkilerinin gücü de katlanır.

Uzaktaki sevgiliye uzun sözler için >sevgiliye uzun mesajlar< yazımıza göz atabilirsiniz.

Direnç gösterebilir her şeye sevgi, tek bir şey dışında her şeye. Kavgaya, kıyıma, ihanete ve diğer tüm illetlere dayanma başarısı gösterir sevgi ama mesafe söz konusu olursa donar, etkisiz kalır, kaybeder direncini. Gösterilen bu dirençsizlik ise sadece bir fırtına yaratmaz, kıtaları tamamen yok eder.

Mesafe de engel mi sevginin karşısında?  Ellerim ellerinde durmadan da ilişki yaşanır bu evrende. Sonuçta kalp sevgi organı değil mi? Yani mecaz olarak sevgi organı. Mesafeyi hiçbir şey aşamaz demek yürek istemez mi? Yürek ister, çünkü mesafeler sadece ayrıntıdır iki kalbin mesafeleri süratle aşmasında. Ellerle ve vasıtalarla bir kenara itilmemeli mesafeler kalplerle itilmeli. İtilmeli ki emsal gösterilsin mesafenin hiç olduğu hususunda.

Mesafelere kitapların yaklaşımını hep bir acayip bulmuşumdur. Mesafe engel midir ki iki kalbin bir vücutta voltran gibi bir yapı oluşturmasının önünde? Hayır, değildir ki. Kitaplar mübalağa üzerine kurulu mesafeler söz konusu olunca. Mesafeler fiziksel bir ölüme neden olmaz ki, ruhsal ölüme sebep olur günümüz dünyasında. Yanlış mesafeler ve yanlış sevgiler ölür ölür diriltir kalbi sanki sonsuza kadar sürecekmiş gibi.

Kırmayın birbirinizi sırf 10-12 mil ya da fazlası için. Vasıtalar ne güne duruyor. Önemli olan kalp birlikteliğini korumak. Sevdiğinle mi olmak istiyorsun, ne duruyorsun o zaman? Zaman önünde engel değil, mesafeler kat etmek de engel olmasın samimi sevginin kalp titreteceği sevgi sahnelerinin önünde. Koş, sevgi sahneleri seni bekliyor mesafelerin sonunda, 10-12 mil ya da fazlasının kat edilmesiyle.

Mesafe sözleri yazımızda mesafe ile ilgili sözler paylaştık.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *