Categories
Anlamlı Sözler

Zaman Sözleri, Zaman ile İlgili Sözler

Zaman sözleri yazımızda zaman ile ilgili sözler, geçen zamanla ilgili kısa mesajlar ve instagram için zaman sözleri bulabilirsiniz.

Zaman Sözleri

Zaman kimine göre ilaç, kimine göre ise geçmeyen günlerdir. Bazen zaman insanı acıta acıta geçer, bazen ise zaman geçmesini istemediğimiz en güzel saatlerdir. Sen ve ben için zaman unutulmayan en özel anlardır. Aşkım senle zaman geçmesin ve hiç bitmesin.

Herkes için zamanın ayrı bir anlamı vardır. Yaşanmışlığı anlatır insana zaman. Bazı insanlar için ise yaşayamadıkları duygular zamanın içine gömülmüştür. Yaşamasını bilmediği duygulara zaman adını takar insan.

Zaman akıp gider ve insanlar zaman ne çabuk geçiyor diyerek zamanın gelmesinin olumsuzluğundan bahseder. Zamanın geçmesine üzülmez insan, zamanın boşa geçmesine üzülüyordur aslında. Yaşamak isteyip yaşayamadıklarına ve bundan sonra yaşayamayacaklarına.

Her insanın bir geçmişi vardır. Bu geçmiş yaşadığı zamanı ifade eder. Ey zaman sen neleri yaşattın bana ve kim bilir daha neler yaşatacaksın bana.

Ömür demek, yaşanacak zaman demektir. Her insanın bir zamanı vardır ve hayatı bu zaman dilimi içinde geçip gider. Mutsuz geçirdiği her zaman uzunken, mutlu olduğu her zaman ise kısadır.

Zaman dediğin kavram incecik bir çizgiyi yansıtır. Bu çizgide giden şey ise insanın ömrüdür. Mutlulukla geçen zaman her zaman kısa iken, acılarla dolu zaman her zaman uzun sürmüştür.

Zaman her şeyin ilacı derler. Ancak zaman ilaç değil, bir zehirdir. Yaşadığınız acı olaylar zaman içinde bir dağ gibi büyüyüp insanı ezerken, yaşadığınız mutlu olaylar hatırlanmaz bile.

Zaman duruyor sanki bazı anlarda. Senin yanındayken hızla akıp giden zaman, senden uzaktayken geçmiyor bile. Ey zaman sen bile benim mutluluğumu istemiyorsun.

Zamanın bizlere neler getireceğini hiçbirimiz bilemeyiz ancak zamanın bizden neler götürdüğünü yalnızca saç tellerimiz bile anlatmaya yetiyor.

Zaman bana en güzel şeyleri getirme. Senden tek isteğim sevdiklerimi götürme yeter. Her geçen gün hayatımdan eksilen birileri oluyor. Zaman diyorlar, zaman geçsin düzelir her şey. Ama hiçbir şey düzelmiyor, aksine canını acıta acıta geçiyor.

Bugün, bu saat, bu dakika bir anda geçmiş zaman oluveriyor. Zaman insanın ömründen alıp götürüyor. Kimi mutlu geçirirken zamanını, kimi ise acılarla dolu olarak geçiriyor. Gerçek olan tek durumu ise zamanın bir şekilde geçtiği gerçeği oluşturuyor.

Zaman ile İlgili Sözler

Hayata gerçekçi gözle bakan insanları severim. Hayatta en güzel anlar kısa olan anlardır. Kötü anlar ise geçmeyen zamanı ifade eder.

Zaman öldürmek cahil insanların işidir. Akıllı insan zamanı doğru kullanandır. Zaman her şeyin ilacı değildir. Zaman insana geçmeyen günleri ve en acıtan yanları dün gibi hatırlatır. 

Zamandan tasarruf edeyim diye bir tabir kullanılır. Bu tabir en doğru tabirlerden biridir. Bu nedenle zamanınızı kime ve neye harcadığınıza dikkat edin.

Geçmeyen günler, bana onsuzluğu gösteriyordu. Ama o zamana kapılıp gitmişti. Para için, lüks için, makam için. Zamanı doğru kullanan kimdi. Ben mi, o mu?

Senin olduğun her yerde zaman su gibi akıp gidiyordu. Başımı omzuna yaslamıştım ve zaman geçmesin istiyordum. Sevgilim sen kimin hayalindesin şimdi. Kim yanında ve zamanın geçmesini istemiyor.

Her insanın en büyük serveti zamandır. Bu nedenle zamanınızı çalacak olan ve size verilmesi gereken değeri vermeyen insanlardan uzak durun. Zamanınızı size değer veren, sizi seven ve sizi umursayanlara harcayın.

>Felsefi sözler< yazımız da dikkatinizi çekebilir.

Zaman akıp gidiyor ve ben hala boşa harcadığım zamana üzülüyorum. Yaşadığım boş günlere ve zamanı öldürdüğüm günlere. Ve ben bunları düşünüp üzülürken zaman hala akıp gitmeye devam ediyor.

Zaman dakika dakika saniye saniye akıp giderken bazı insanların hala boşa kürek sallıyor olması ne ilginç. Bir gün olacak ve yaşamak için bile zaman kalmayacak. Zamanı iyi değerlendirmek işte tam da bunun için önemli.

Zamandan çalma. Zamanı öldürme. Zamanı iyi değerlendir. Zaman ilaçtır. Zaman geçer ama deler de geçer. Ne yaparsak yapalım zamanı durduramıyorsak peki neden bu çaba, bu çalışma. Ne zaman öleceğimizi bilmeden, zamanı geçiriyoruz işte.

Bu hayatta durmayan tek şey zamandır. Zamanla olur, zamanla biter, zamanla gider, zamanla halledilir deniliyor ama zamanla gelir denmiyor işte. 

Zamanı iyi geçiren insanlar dün yaşadıklarından iyi yaşıyorlardı. Peki sen sevgilim dün yaşadığından daha iyi yaşamak için ne yaptın. Beni terk etmek seni mutlu etmiş miydi?

Zamanın sana neler getireceğini bilemezsin. Çocukken büyüdüğümde derdik, şimdi ise yarın demeden korkar olduk. Çünkü biliyoruz, yarın olabilir ama biz olmayabiliriz. 

Her insanın geçmişi vardır. Bu geçmiş geçen zamanı ifade eder. Neler yaşamıştı, ne kayıplar vermişti ve yüzündeki çizgiler yaşanmışlığın ona getirdikleriydi. İnsanları yargılamadan önce yüzündeki izlere bakmak, bir gün bizim için de aynı şeyin olacağını hatırlayabilmekti.

Güzel anlar zamanı kısaltırken, kötü anlar zamanı uzatıyor. Peki biz ömrümüz uzun olsun diye hep kötü anlar mı yaşayalım. Zamanımız güzel ama uzun geçsin, mutlu olup uzun yaşayalım.

Zaman ilaç değildi, zaman benim için dün gibi hatırladığım en acı olayları bana getirendi. Dün demiyorum zaman geçmedi diyorum.

Zaman sözleri yazımızın sonuna geldik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *